Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ekspertek w dziedzinie farb i kolorów na świecie jest Annie Sloan. Jej wiedza i niepowtarzalny styl sprawiły, że stworzona przez nią farba dekoracyjna Chalk Paint stała się bardzo popularna. Ma ona bardzo inspirujące pomysły, a także książki jakie wydała oraz wydana przez nią farba do ścian, pędzle, szablony i tkaniny każdego dnia zmieniają coraz więcej domów. Warto też wspomnieć, iż produkt, który stworzyła jest banalnie prosty w użytkowaniu, przez co niezależnie od naszych umiejętności będziemy mogli odnowić swoje meble własnoręcznie.

Renowacja mebli z produktami Sloan

annie sloan farbyZastanawiając się czy powinniśmy kupić nowsze meble musimy najpierw przemyśleć własnoręczną ich renowacją. Obecnie w wielu sklepach znajdziemy różnego rodzaju farby kredowe do mebli, z których pomocą w łatwy sposób nadamy nowe kolory, a nawet wzory naszym przedmiotom. Jedną z ciekawszych opcji jest Annie Sloan farby są naprawdę unikatowe. Farby kredowe zostawiają matowe i aksamitne wykończenie, które dla wielu jest bardzo ciekawe.  Poza odmalowywaniem drewna możemy ich użyć także na przestrzenie metalowe, jak i cegłę. Niektórzy mogą zastanawiać się jak pracować z tymi farbami. Musimy mebel przygotować, a oznacza to, iż przecieramy go środkiem z delikatnym składem chemicznym. Mebla nie musimy szlifować ani bejcować, dlatego przygotujmy sobie tylko przestrzeń do pracy, aby niczego nie pobrudzić. Nałóżmy dwie warstwy, a między jedną z drugą zastosujmy przerwę, która powinna trwać maksymalnie trzy godziny. Kiedy będziemy pewni, iż mebel wyschnął możemy wziąć kawałek materiału, który się nie strzępi. Przechodzimy na tym etapie do woskowania powierzchni. Delikatne ruchy, które nie będą skupiać się na jednym miejscu sprawią, że będzie to wyglądać najlepiej. Po skończonej pracy wytrzyjmy całość równie delikatnie ściereczką, abyśmy starli nadmiar wosku, jednak nie jego całość. Nie zapomnijmy, iż wosk potrzebuje około dwóch tygodni na utwardzenie, dlatego używajmy go ostrożnie do tego czasu.

Fenomenalne i szybkie odmalowanie mebli będzie możliwe z farbami kredowymi od Annie Sloan. Nie wymagają one od nas szlifowania i bejcowania przed rozpoczęciem pracy, przez co dużo szybciej wszystko zrobimy. Dodatkowo farba schnie bardzo szybko, a wybór kolorów sprawi, iż będziemy mieć problem z wyborem. To bardzo dobry wybór na rynku, gdyż zapewnia on nam komfort użytkowania, szybkość pracy i ogólne zadowolenie. W związku z tym niejednokrotnie wrócimy do tych farb i polecimy je bliskim.