Dzisiejszy system emerytalny wzbudza wiele kontrowersji i dyskusji. Są różne pola widzenia tego tematu, różne podejścia i cele do osiągnięcia poprzez wprowadzenie konkretnych przepisów. Zresztą emerytura nie od dziś jest kwestią politycznie trudną. Co kilka lat zmieniają się ustawy i rozporządzenia wprowadzające nowe uregulowania co do różnych norm, jakie musi spełnić potencjalny emeryt. Niektórzy są zdania, że na emeryturę powinno iść się w sile wieku, inni chcieliby pracować do później starości. 

Co kupić dla pracownika odchodzącego na emeryturę

jaki prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturęEmerytury są tematem powszechnym i bardzo często poruszanym społecznie. Niezależnie jednak od jego statusu na dany moment nie zmienia się to, że bezustannie i regularnie zasłużeni pracownicy odchodzą na te świadczenia każdego dnia. Księgowe i kadrowe zajmują się formalnościami, a dla człowieka przechodzącego na emeryturę to jest wielka życiowa zmiana. Nagle po kilkudziesięciu latach lojalnej, uczciwej pracy, codziennych pobudkach wszystko ma się zmienić dosłownie z dnia na dzień. Takim pożegnaniom w miejscach pracy towarzyszy zwykle wiele wzruszeń i wspomnień. To miłe uroczystości, w których często dowiadujemy się, że byliśmy doceniani i potrzebni. Szefowie często zastanawiają się jaki prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę będzie właściwy. Bo to niemal tradycja, że zasłużonemu koledze coś się daruje. Najczęściej na upominek zrzuca się cały zespół kolegów i koleżanek. Dzięki temu też można kupić coś naprawdę wyjątkowego. Jeśli znamy pasje i zainteresowania takiej osoby spoza pracy, to wybór jest łatwiejszy. Zapalonej kucharce możemy podarować wyjątkowy zestaw garnków czy zastawę stołową, a biegaczce profesjonalny strój bo uprawiania tego sportu. Jeśli jednak ktoś nie zdradził się w pracy co do swoich prywatnych upodobań, zawsze doskonałym rozwiązaniem jest zakup kwiatów, dobrego alkoholu, wyszukanej kawy, karty podarunkowej – zależnie od planowanego budżetu. Taki prezent to jedynie dopełnienie zwykle miłego pożegnania. Nie chodzi więc o ogromną jego wartość materialną, a o pamięć.

Prezent dla osoby odchodzącej z miejsca pracy na zasłużoną emeryturę to niezwykle miły gest ze strony zarówno pracodawcy, jak i współpracowników. Często żegnamy osoby, z którymi przez wiele lat siedzieliśmy w jednym niewielkim gabinecie, znamy jego problemy prywatne i niemal wszystkie cechy charakteru. Drobiazg w postaci karty podarunkowej, akcesoriów związanych z zainteresowaniami czy nawet bukietu kwiatów i czekoladek to bardzo miła inicjatywa.