W każdym domu można znaleźć rzecz zwaną przedłużaczem. Najczęściej jednak wykorzystujemy go w domach. Często służy on nie do końca jako przedłużenie kabla z prądem, ale jako rozgałęziacz, do którego możemy wpiąć kilka urządzeń jednocześnie. W domach z dużym ogrodem bardzo przydatny jest praktyczny przedłużacz ogrodowy. Praktyczny to znaczy taki, którym będziemy mogli swobodnie zasilić każde urządzenie ogrodowe. Bez takiego przedłużacza nie będzie funkcjonować kosiarka.

Przedłużacza używamy do prac ogrodowych

praktyczny przedłużacz do ogroduWszelkie prace ogrodowe z użyciem urządzeń elektrycznych wymagają użycia przedłużacza. Jest on niezbędny do odpalenia kosiarki elektrycznej, piły czy podkaszarki. Wszystkie te urządzenia sprzedawane są bez kabla elektrycznego, a jedynie z wtyczką do podłączenie przedłużacza. Wynika to z prostego faktu. Do jednego ogrodu potrzebne będzie pięćdziesiąt metrów przewodu a do drugiego wystarczy piętnaście. Jest to jednak sprawa, którą trzeba rozwiązać samodzielnie. Zatem praktyczny przedłużacz do ogrodu będzie w tych okolicznościach realnie niezbędny. Do urządzeń elektrycznych praktyczny będzie przedłużacz posiadający z jednej strony wtyczkę do gniazdka a z drugiej gniazdo żeńskie. Wtyczkę podłączamy do prądu a końcówkę żeńską podpinamy do urządzenia elektrycznego. Im dłuży kabel tym większa będzie jego praktyczność. Chociaż długość takiego przedłużacza trzeba dostosować do powierzchni działki. Przy kupnie przedłużacza do ogrodu należy zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz. Każdy przedłużacz ma określoną na etykiecie maksymalną wielkość natężenia prądu jaką jest w stanie przepuścić. Jest to bardzo ważny parametr i trzeba go dostosować do mocy urządzeń, które używamy w naszym ogrodzie. Można więc jeszcze bardziej rozszerzyć definicję praktyczności przedłużacza. Można powiedzieć, że praktyczny przedłużacz do ogrodu powinien być odpowiednio długi i odpowiednio wytrzymały pod względem przepustowości prądu. Prace ogrodowe z takim przedłużaczem staną się o wiele łatwiejsze.

Urządzenia do prac ogrodowych działające na prąd trzeba do tego prądu jakoś podłączyć. Kosiarkę elektryczną uruchomimy tylko wówczas, kiedy będziemy mieć do tego odpowiedni przedłużacz. Do ogrodu przyda się przedłużacz pojedynczy. Im dłuższy przewód tym wygodniej będzie można pracować w ogrodzie. W dużych ogrodach koszenie trawy może być uciążliwe, jeśli nie mamy odpowiednio długiego przedłużacza. Przy zakupie kabla należy też zwrócić uwagę na wytrzymałość względem natężenia prądu. Ten parametr jest zawsze określony na opakowaniu.