Byliśmy właśnie na etapie przekształcenia naszej firmy w zupełnie inną działalność i dlatego też postanowiliśmy skupić się na zatrudnieniu tylko najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Postanowiliśmy ogłosić przetarg w którym udział będą mogli brać specjaliści czyli firmy, które o sieciach komputerowych oraz odpowiednim okablowaniu wiedzą wszystko. Z racji tego, że zmienialiśmy biuro potrzebowaliśmy też fachowej porady w temacie okablowania, gdzie wydaje mi się, że warto to ustalić na samym początku.

Profesjonalnie założone okablowanie

okablowanie strukturalnePóźniej trzeba będzie na przykład kłuć w ścianach, czy też prowadzić kable podczas, gdy pracownicy będą przechodzić korytarzami firmy. Stwierdziliśmy razem z szefem, że nie znamy się do końca na tym, jak takie okablowanie powinno wyglądać, dlatego postanowiliśmy zatrudnić jeszcze jedną osobę, która będzie sprawować pieczę nad tym wszystkim i na pewno będzie w stanie powiedzieć, czy praca wykonywana jest w odpowiedni sposób, czy może też trzeba będzie zmienić firmę, która za to to jest odpowiedzialna. Okablowanie strukturalne to niezwykle ważny temat zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy chodzi o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz przede wszystkim ich szybkość. `najlepsze firmy działające w tym zakresie faktycznie postarają się wam pomóc podobnie jak zadziało się to w naszym przypadku. Po ogłoszeniu przetargu praktycznie kilka dni później otrzymaliśmy naprawdę kilka ciekawych ofert z których ja osobiście nic nie rozumiałem, ale przekazywaliśmy te oferty do naszego specjalisty wewnętrznego, który w końcu był zatrudniony na tym stanowisku po to, aby nam w tej w tej kwestii pomóc. Jeśli chodzi o okablowanie strukturalne, to nie da się ukryć, że doświadczenie firmy jest tutaj bardzo ważne. Stwierdziliśmy z pracownikami, że na ten czas kiedy firma zewnętrzna będzie zakładać okablowanie będziemy musieli się wynieść gdzie indziej. Dlatego też cześć z pracowników zaczęło pracować w domu, a część poszła na urlop. Okazuje się jednak, że taka praca zajmuje niedługi czas. Kilka tygodni to maksymalny czas na to, aby położyć praktycznie wszędzie kable tam gdzie są potrzebne.

Po tym czasie faktycznie będziemy mogli odebrać całą instalację i sprawdzić jak funkcjonuje. Nasz pracownik przyjrzał się temu wszystkiemu bardzo dokładnie i powiedział, że przyda nam się także odpowiednie szkolenie, które dla nas przeprowadzi z wykorzystywania takiego okablowania na co dzień. Uważaliśmy, że jest to naprawdę bardzo dobra możliwość dla nas jako dla pracowników, którzy w końcu postawili krok dalej i teraz będą korzystać z zaawansowanych sieci informatycznych.

Close Menu