Jakiś czas temu brałam udział w wypadku samochodowym. Niestety uległam dość dużym obrażeniom. Już od kilku tygodni leżę w szpitalu, gdzie przede wszystkim leczę złamania i zwichnięcia. Ostatnio lekarz powiedział mi, że w zasadzie mogłabym zostać wypuszczona do domu, ale potrzebuje posiadać w nim łóżko ortopedyczne do rehabilitacji. Jeżeli go nie posiadam to muszę zostać w szpitalu do końca procesu rehabilitacji, a to co najmniej jeszcze kilka miesięcy leżenia w tym miejscu. Zdecydowałam się więc natychmiast kupić odpowiedni sprzęt do domu.

Jakie łóżka ortopedyczne są najlepsze?

łóżko ortopedyczne rehabilitacyjneOd razu rozpoczęłam poszukiwania odpowiedniego łóżka dla siebie. Dowiedziałam się od lekarza, jakie funkcje musi posiadać łózko ortopedyczne rehabilitacyjne przy moich schorzeniach i takiego sprzętu właśnie szukałam. Poszukiwania odpowiedniego łóżka rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: łóżko ortopedyczne rehabilitacyjne, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć internetowy sklep medyczny, w którym bez problemu dostałam odpowiednie łóżko. Było to bardzo zautomatyzowane łóżko. Posiadało ono elektroniczne sterowanie za pomocą panelu wbudowanego w podłokietnik. Sterować nim można było również za pomocą pilota. Posiadało ono regulowany zagłówek i wysokość. Dzięki temu pacjent mógł na nim zarówno leżeć, jak i siedzieć. Przede wszystkim posiadał również dużą dozę samodzielności i nie potrzebowałam całodobowej opieki. Wybrane przeze mnie łóżko posiadało materac przeciw odleżynowy, co było bardzo ważne, ponieważ ja w ogóle nie z niego nie wstawałam. Jego dużą zaletą było także to, że posiadało wysięgniki na nogi, dzięki czemu można było ćwiczyć złamane kończyny. Bardzo podobało mi się również ramię, którego mogłam się przytrzymać, żeby usiąść na łóżku. Praktycznym rozwiązaniem był również składany stolik, na którym można było postawić sobie napoje lub posiłki. Wybrane przeze mnie łóżko posiadało również zabezpieczenie na bokach, które również było składane.

Było ono łatwo dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Dlatego od razu zdecydowałam się je zakupić. Poprosiłam przyjaciółkę, żeby w dniu przyjazdu kuriera ze sklepu medycznego, poczekała na niego u mnie w domu. Jak się już wkrótce okazało, takie łóżko ortopedyczne, to był bardzo doby wybór. Było ono bardzo wygodne i komfortowe zarówno dla mnie, jak i dla rehabilitanta, który przychodził do mnie do domu, żeby ze mną ćwiczyć. Dodatkowo posiadało ono blokowane koła, dzięki czemu można je było wygodnie przesuwać.