Zbliżała się zima. W tym roku zapowiadano kilka tygodni siarczystych mrozów. Przymierzyłam swoje zeszłoroczne buty, ale niestety okazały się za małe. Trochę szkoda, bo bardzo je lubiłam, ale nic straconego. Mama dała mi pieniądze na nowe buty i miałam po szkole udać się do centrum handlowego, żeby poszukać dla siebie nowoczesnych, młodzieżowych kozaków na zimę. W centrum handlowym w moim mieście było bardzo dużo sklepów obuwniczych, dlatego byłam przekonana, że szybko znajdę coś odpowiedniego dla siebie. 

Potrzebowałam zimowych kozaków młodzieżowych

wysokie kozaki zimowe młodzieżowe damskieOkazało się, że obecnie jest bardzo duży wybór takich kozaków i we wszystkich sklepach można dostać wiele różnych modeli takich butów. Długo zastanawiałam się, jakie kozaczki będą dla mnie najlepsze, ale nie mogłam się na nic zdecydować, dlatego poprosiłam sprzedawczynię o pomoc. Powiedziałam jej, że potrzebne mi są wysokie kozaki zimowe młodzieżowe damskie i poprosiłam o pokazanie kilku najlepszych jej zdaniem modeli. Od razu pokazała mi ona kilka kozaków, które zdecydowałam się przymierzyć. Teraz już przynajmniej wiedziałam czym się kierować przy ich wyborze. Zdecydowałam się na buty na grubej, mocnej podeszwie. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że mają one antypoślizgowy spód, dlatego będzie mi się w nich wygodnie chodziło nawet po nieodśnieżonych ulicach. Były zasuwane na mocny suwak, dlatego wiedziałam, że but nie rozepnie się w trakcie noszenia. Zakupione przeze mnie buty były w środku wypełnione specjalnym, ciepłym futerkiem, dzięki którym mogą w bucie nie marzła. Posiadały także wkładkę profilującą na stopę, dlatego noga nawet po kilku godzinach noszenia buta nie była zmęczona. Dodatkowym argumentem przemawiającym za kupnem tych butów była ich niska, przystępna cena. Od razu znalazłam odpowiedni rozmiar, wybrałam kolor który mi się podobał i udałam się z butami do kasy. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Zaczęłam w nich chodzić, jak tylko przyszły pierwsze mrozy i spadł śnieg.

Zakupione przeze mnie kozaki okazały się bardzo wygodne i praktyczne. Świetnie leżały na nodze. Miały długość do połowy łydki, co było bardzo wygodne, ponieważ nawet kiedy szłam przez zaspy śniegu, śnieg nie wsypywał mi się do buta. Były nieprzemakalne, więc nawet w deszczowe dni świetnie spełniały swoją rolę. I przede wszystkim, okazały się bardzo trwałe. Chodzę w nich już drugi sezon i póki co, nie mam z nimi żadnych problemów. Podeszwa się nie odkleja a buty nie zaczęły przesiąkać ani nie wyblakł ich kolor.