Nadszedł czas powrotu do pracy. W kwietniu skończył mi się urlop macierzyński, a niestety dwa miesiące wcześniej również umowa o pracę, co skutkuje tym, że muszę od nowa poszukiwać pracy. Przed zajściem w ciąże pracowałam jako księgowa w dużej korporacji. Praca od poniedziałku do piątku, po osiem godzin. Nadgodziny pojawiały się tylko w okresie rozliczania PIT-ów, ale wiadomo, że jest to gorący okres w roku w każdym biurze rachunkowym. Obecnie również poszukuje pracy jako księgowa, z dobrymi warunkami i w tym celu postanowiłam skorzystać z ofert pośrednictwa pracy.

Dobre pośrednictwo pracy poszukiwane

pośrednictwo pracy bydgoszczNa co dzień mieszkam w Bydgoszczy i to właśnie tutaj chciałabym znaleźć pracę. Moje wymagania to ośmiogodzinny dzień pracy, w tygodniu, godziny najlepiej poranne, żebym miała możliwość odebrać córeczkę ze żłobka w rozsądnej porze. Niestety mój mąż pracuje jako kierowca i często przebywa w trasie poza domem, dlatego jestem zmuszona sama zaprowadzać i odbierać córę ze żłobka. Najłatwiej pracę znajduje się w Internecie, dlatego tez postanowiłam wpisać w przeglądarkę dobre pośrednictwo pracy bydgoszcz. Wyskoczyło mi bardzo dużo wyników oraz jeszcze więcej opinii. Jedne były dobre, inne nie. Wiadomo, że nikt nie jest w stanie dopasować się do wymagań wszystkich ludzi. Stąd zapewne zarówno dobre, jak i złe opinie.  Postanowiłam sprawdzić siedem pierwszych wyników, jestem przesądna stąd ta szczęśliwa siódemka. Ofert pracy na stronie pośrednictw jest bardzo dużo. W większości dotyczy to pracy na produkcji, fizycznej, następnie w markecie jako kasjerka, czy też wypakowywanie towaru. Dużo mniej ofert niestety jest dla księgowych, a jeśli już to często wiążą się one z pracą na zlecenie. W obecnej sytuacji wolałabym znaleźć pracę na stałe, która zapewnia mi poczucie stabilności i ciągłości finansowej. Udało mi się jednak znaleźć w wynikach pośrednictwo pracy bydgoszcz, które miało super oferty. Od samego początku umowa o prace oraz dodatkowe benefity takie jak opieka zdrowotna, karty sportowe. Postanowiłam zadzwonić i umówić się na zostawienie CV. Okazało się, że akurat poszukują osoby z moimi kompetencjami i mogę mieć pracę od zaraz. Rzeczywiście po rozmowie w firmie docelowej warunki były zgodne z tymi, o których informowało biuro. Na razie będę pracować przez pośrednictwo pracy Bydgoszcz, ale po trzech miesiącach mam możliwość przejścia na umowę bezpośrednio do firmy, w której będę pracować.

Bardzo się cieszę, że udało mi się tak szybko znaleźć pracę. Myślałam, że po urlopie macierzyńskim będzie mi znacznie trudniej, ale jak widać szczęście mi sprzyja. Fajnie, że istnieją pośrednictwa pracy. Takie rozwiązania ułatwiają proces rekrutacji zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Wiadomo, że każdy wolałby od razu mieć umowę w firmie docelowej, ale takie rozwiązanie przez pośrednictwo również nie jest złe pod warunkiem, że istnieje możliwość przejścia po niedługim okresie czasu.