Miłośnicy kawy od dawna cieszą się świeżo parzoną kawą za pomocą domowych ekspresów do kawy. A co z tymi, którzy lobią zdrową, świeżą i czystą wodę z bąbelkami? Dla takich ludzi stworzono właśnie syfony, które mają wiele atutów, na które warto zwrócić uwagę. Syfony są to urządzenia, które powinien posiadać każdy fanatyk zdrowej żywności. Bo tylko dzięki dobrze dobranym płynom nasza dieta będzie odpowiednio skomponowana. Zobaczmy, dlaczego warto kupić taki syfon?

Przyczyny kupowania syfonów do wody sodowej

czysta woda sodowa w syfonieSyfon jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze, a w kilka sekund dostajemy pyszne gazowane napoje. Zaletą jest brak konieczności noszenia ze sklepu ciężkich butelek i puszek po napojach gazowanych. Czysta woda sodowa w syfonie nie musi być przechowywana w butelkach. Syfony działają bez baterii, elektryczności i przewodów, dzięki czemu są bardzo ekonomicznymi, energooszczędnymi produktami gospodarstwa domowego, które mogą być używane w domu, biurze lub w podróży. Proces przekształcania zwykłej wody w wodę gazowaną odbywa się poprzez uwolnienie sprężonego gazu, czyli dwutlenku węgla z butli. Jedną z głównych zalet syfonów jest możliwość kontrolowania stopnia nagazowania napojów. W celu przygotowania napoju gazowanego należy kilkukrotnie nacisnąć przycisk lub dźwignię na butli z gazem, po czym usłyszymy charakterystyczny dźwięk, co oznacza, że ​​woda została gazowana. Jeśli chcemy bardziej gazowany napój, naciskajmy przycisk, aż uzyskamy pożądany efekt. Mniej gazowana woda dobrze komponuje się z syropami owocowymi. Mocno gazowana – z colą i innymi ciemnymi syropami. Sposób użycia jest niezwykle prosty. Wodę wlewa się do pojemnika nasycającego, do którego przykręca się saturator. Następnie odkręca się z niego zawór ochronny na górze syfonu. W jej miejsce ostrożnie wkręca się puszkę z gazem bezpośrednio wzdłuż gwintu, aby igła znajdująca się wewnątrz syfonu prawidłowo przebiła butlę. Następnie gaz zacznie płynąć do wody. Aby nalać wodę wystarczy nacisnąć przycisk lub przytrzymać dźwignię.

Wiele osób lubi pić napoje gazowane. Najpopularniejszą substancją nasycającą wodę jest dwutlenek węgla, rzadziej jest to jego mieszanina z azotem lub tlenem. Na skalę przemysłową wodę gazuje się za pomocą specjalnych urządzeń – saturatorów, które są podłączone do butli gazowej. Jednakże dziś istnieje też możliwość tworzenia domowej wody sodowej, która każdemu wyśmienicie smakuje. Wszystko dzięki zastosowaniu syfonów do tworzenia prawdziwej wody gazowanej, która nasyci każdego spragnionego swoim orzeźwiającym smakiem.