Podczas chodzenia nasze ciało wywiera spory nacisk na stopy, chociaż możemy sobie z tego nie zdawać sprawy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobieranie swojego obuwia. Stopa powinna mieć prawidłowe podparcie, aby wszelkie wstrząsy oraz ciężar były równomiernie rozkładane na każdy fragment stopy. Dzięki temu możemy uniknąć przeciążenia którejś z jej części, co mogłoby prowadzić do bólów oraz dyskomfortu podczas chodzenia. Jak zapewnić swoim stopom odpowiednie ułożenie?

Żelowe wkładki dla poprawy komfortu

żelowe wkładki do obuwiaWybierając buty należy pamiętać o tym, że powinny one odpowiednio trzymać stopę, jednak nie mogą być za ciasne. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak wygląda wnętrze buta. Zupełnie płaskie wkładki mogą nie zapewniać stopie odpowiedniego podparcia podczas wysiłku. Nie trzeba jednak rezygnować z takich butów, istnieją bowiem sposoby na poprawienie swojego komfortu. Bardzo popularnym rozwiązaniem są żelowe wkładki do obuwia, które nadają się zarówno do noszenia na co dzień, jak również podczas uprawiania wszelkich sportów. Tego rodzaju wkładki wykonane są z dosyć miękkiego materiału, który doskonale dopasowuje się do stopy. Dzięki temu każda jej część ma odpowiednie podparcie. Takie wkładki pełnią również funkcję amortyzatora, ponieważ dzięki swojej konstrukcji pochłaniają wstrząsy, na które nasze stopy są narażone podczas chodzenia czy biegania. Odpowiednie ułożenie stóp przynosi również korzyści dla naszego kręgosłupa – wkładki wykonane z żelowego materiału sprawiają, że nasza postawa jest bardziej prawidłowa. Dzięki temu można uniknąć bólów pleców, które często wynikają również z noszenia nieodpowiednio dobranego obuwia. Jeszcze jeden fragment ciała może nam podziękować za noszenie żelowych wkładek – to nasze kolana. Amortyzowanie wstrząsów przez takie wkładki sprawia, że stawy kolanowe są mniej obciążane. Jest to szczególnie istotne dla osób, które uprawiają sporty, ponieważ często narażane są na różnorodne kontuzje kolan.

Można zauważyć, że zdrowo ukształtowana stopa nie jest płaska. Warto więc zapewnić jej odpowiednie podparcie, które umożliwiają na przykład odpowiednio wyprofilowane wkładki. Nie tylko zadbają o odpowiednie ułożenie stopy, ale również zapewnią amortyzację, która jest szczególnie ważna podczas intensywnego chodzenia czy biegania. Warto pamiętać, że od prawidłowego ułożenia stóp może zależeć także nasz komfort podczas chodzenia na co dzień. Wkładki z żelowego materiału mogą każde buty uczynić o wiele wygodniejszymi i lepszymi dla naszego zdrowia.

Close Menu