• Post author:
  • Post category:Usługi

Czy odczuwaliście kiedyś potrzebę znalezienia oryginalnego hobby, pozwalającego rozwinąć kreatywność, umiejętności manualne oraz odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu? Coraz więcej osób zaczyna interesować się takimi zajęciami, jak malowanie, rysunek, gra na instrumencie muzycznym lub układanie kompozycji z kwiatów i ziół dostępnych w kwiaciarniach lub znalezionych podczas spaceru.

Sposoby kreatywnego wykorzystania suszonej trawy 

suszona trawa ozdobnaSztuka układania kompozycji kwiatowych znana jest już od setek lat. W Japonii nosi nazwę ikebana i odnosi się głównie do bukietów z roślin suszonych. Mają one wiele zastosowań, możemy je wykorzystać jako uzupełnienie bukietu z kwiatów ciętych, jak i do stworzenia stroika na stół w jadalni. Pomocna będzie tu zwłaszcza suszona trawa ozdobna. Możemy ją zakupić w wielu kwiaciarniach, sklepach z artykułami kreatywnymi, hobbystycznymi, lub nawet zamówić za pośrednictwem internetu. Taka trawa powinna mieć długie źdźbła, które nie są podatne na łamanie. Odpowiednia długość łodygi jest konieczna zwłaszcza przy kompozycjach plecionych, jak wianki, stroiki lub wieńce dożynkowe. Na pewno każdy z nas widział choć raz w życiu taki wieniec. Składa się on z wielu gatunków zbóż i traw, misternie i precyzyjnie zaplecionych w jedną całość. Ważne jest również, by nasza suszona trawa nie była podatna na łamanie się i kruszenie. W przeciwnym wypadku będzie nam trudno zapleść wieniec i utrzymać go w pierwotnym kształcie przez długi czas. Jeśli jednak zakupimy dobrej jakości ozdobną trawę, nie musimy obawiać się takich sytuacji. Jeżeli mamy wątpliwości co do zakupu lub zastanawiamy się nad wyborem, warto zwrócić się o pomoc do sprzedawcy w sklepie, który odwiedzamy. Z pewnością profesjonalnie doradzi nam on co do wyboru konkretnej trawy, która będzie się nadawać do naszych celów i potrzeb. Możemy być wówczas pewni, że nasze dzieło zachwyci wszystkich, którzy będą mieli okazję je obejrzeć. Jeśli chcemy, możemy nawet obdarować bliskie tam osoby ręcznie wykonanymi ozdobami. Taki prezent jest wyjątkowy i świadczy o naszym zaangażowaniu w relację z drugą osobą.

Trawa suszona może być wykorzystywana jako ozdoba w kompozycjach kwiatowych, do tworzenia wyjątkowych bukietów i stroików. Możemy ją zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Należy wówczas pamiętać o wybraniu odpowiedniego gatunku trawy, dostosowanego do naszych potrzeb i planów. Profesjonalni sprzedawcy doradzą nam i pomogą w dokonaniu dobrego wyboru, z którego będziemy zadowoleni.