W Polsce z powodzeniem znajduje pracę coraz więcej Ukraińców. Trudno się temu dziwić, bowiem w co poniektórych branżach dramatycznie brakuje chętnych do podjęcia zatrudnienia. Tymczasem Ukraińcy są względnie tani, chętnie uczą się języka polskiego, nie boją się też nowych wyzwań. W razie zaistniałej potrzeby podejmują pracę tymczasową lub też nawiązują dłuższa współpracę.

Pracownicy z Ukrainy podejmują zatrudnienie w Polsce

praca tymczasowa dla pracowników z UkrainyNie ulega wątpliwości, że Polska jawi się dla Ukraińców jako atrakcyjne miejsce pracy. Bez większych problemów można znaleźć zatrudnienie w handlu, branży budowlanej lub też w firmie zajmującej się produkcją. Agencje pracy tymczasowej dokładają wszelkich starań, żeby zadowolić swoich klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Pośredniczą w rekrutacji pracowników z Ukrainy. Obcokrajowcy że Wschodu doskonale sprawdzają się na naszym rynku pracy. Szybko opanowują nowe umiejętności, często posiadają także wykształcenie i wyższe kwalifikacje. Dosyć łatwo uczą się języka polskiego i da nastawieni na długoletnią współpracę. W razie zaistniałej potrzeby można na początek podpisać umowę na kilka miesięcy. Atrakcyjna, a przede wszystkim dobrze płatna praca tymczasowa dla pracowników z Ukrainy jest dostępna praktycznie  od ręki. Właściciele firm budowlanych oraz produkcyjnych cierpią z powodu niedoborów kadrowych. Braki próbują zapełnić za pomocą obcokrajowców. Agencje pracy pomagają w znalezieniu odpowiednich kandydatów. Załatwiają również formalności odnośnie pozwolenia na pobyt w Polsce. Zazwyczaj urzędy wydają pozwolenie tymczasowe. Potem znowu trzeba się starać o wizę. Pracownicy z Ukrainy przebywający w Polsce tymczasowo nabywają pełne prawo do ubezpieczenia społecznego. Oznacza to, że mogą bez większych przeszkód d korzystać z bezpłatnej służby zdrowia, a wyrazie czego należy im się odszkodowanie za wypadek w miejscu pracy. Wiele osób z Ukrainy po jakimś czasie znowu wraca do Polski i podejmuje zatrudnienie. W naszym kraju obcokrajowcy mogą również liczyć na zakwaterowanie oraz darmowe kursy języka polskiego. Zarobione pieniądze w Polsce pozwalają Ukraińcom na godziwe życie w ich rodzinnym kraju.

Ukraińcy pracownicy szukają lepszych warunków u sąsiednich krajów. Polska jest dla nich przyjaznym miejscem. Tutaj nie muszą narzekać na brak satysfakcjonujących ofert pracy. Zatrudniając cudzoziemca w Polsce, trzeba jednak pamiętać o załatwieniu wszelkich nie lzbednych formalności. Przede wszystkim obcokrajowiec powinien posiadać pozwolenie na pobyt.