• Post author:
  • Post category:Turystyka

Podróżowanie to ulubiona czynność wielu ludzi. Potrzeba przemieszczania się jest prawie tak samo ważna, jak oddychanie. Ludzie tego typu długo nie usiedzą w jednym miejscu. Można powiedzieć, że jest to zaleta. Ponieważ aktywny tryb życia jest bardzo ważny. Warto jednak zostawić na razie świat i doświadczyć co Polska ma do zaoferowania w swoich granicach. A jest tego dużo i jeżeli ktoś lubi aktywny wypoczynek na łonie przyrody, to na pewno  spodoba mu się wycieczka do województwa małopolskiego, gdzie znajduje się Ojcowski Park Narodowy. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Przyczyn jest wiele. Sprawnie można się o tym przekonać.

Ile chęci tyle możliwości

co zwiedzać w ojcowskim parku narodowymCzyli można powiedzieć, że jak daleko uda nam się dotrzeć, to tyle uda nam się zobaczyć. Nie oznacza to jednak, że trzeba godzinami spacerować, aby dojść do jakiegoś konkretnego zabytku. Spokojnie, po drodze piękne widoki pozwolą nam zapomnieć o tym, ile już zdążyliśmy przejść. Z tego, co można przeczytać, całkowity obszar tego miejsca nie jest zbyt imponujący, więc nie ma co się przerażać, że wycieczka będzie się przedłużać w nieskończoność. Więc co zwiedzać w ojcowskim parku narodowym? Możliwości jest wbrew pozorom dużo. Na terenie parku znajdują się liczne jaskinie, które są mniejsze oraz większe. Różnego rodzaju skały w tym obszarze przez lata uformowały się w ciekawe rzeczy. Ponieważ sam park powstał około 1956 roku, także można powiedzieć, że jest to kawał historii. Każdy miłośnik polskich zabytków oraz przyrody będzie tam miał raj na ziemi, jeżeli chodzi o cieszenie oczu cudownymi widokami, jakie można tam zastać. Jeżeli chodzi o inne i ważniejsze zabytki, to wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego nie będzie udana, jeżeli nie odwiedziemy Zamku w Piaskowej Skale, który również ma swoją obronną historię.

Właśnie, warto też wspomnieć, że miłośnicy historii również powinni odhaczyć Ojcowski park Narodowy na liście pięknych miejsc Polski do odwiedzenia. Oczywiście pięknych pod kątem historycznym głównie. Ogromna szkoda, że wciąż tak mało ludzi spędza urlopy na terenie własnej Ojczyzny, czyli na terenie Polski. Na przykładzie tego parku doskonale widać, że na miejscu i całkiem blisko mamy takie wspaniałe rzeczy, a praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Naturalnie nie wszyscy, ale jednak. Warto jest docenić najpierw swój kraj, a dopiero później zwiedzać resztę świata. Zabrać się do tego jakoś po kolei i przede wszystkim docenić piękno Polski i Parków Narodowych znajdujących się w tym kraju. Może to być wspaniała okazja, do lepszego zrozumienia historii tego kraju.