Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji naszej skóry. Nawet jeśli na co dzień nie wykonujemy makijażu ważne, aby po całym dniu dogłębnie oczyścić cerę. W ciągu dnia mamy kontakt z wieloma czynnikami zewnętrznymi, które mają niekorzystny wpływ na stan naszej cery. Wieczorna pielęgnacja, w której skład wchodzi przede wszystkim oczyszczanie pozwoli na usunięcie drobnoustrojów, a dodatkowo przygotuje naszą cerę przed kolejnymi etapami.

Oferta zabiegów oczyszczających w Białymstoku

zabieg oczyszczający na twarz BiałystokCodzienne oczyszczanie w domu nie jest w stanie jednak zapewnić nam stuprocentowe pozbycie się wszystkich szkodliwych czynników. Samodzielnie bowiem nie jesteśmy w stanie wniknąć w głąb naszej skóry, a kosmetyki dostępne w drogeriach nie są na tyle silne, aby nam na to pozwolić. Jest to z pewnością ogromny plus ponieważ brak dostępu do kosmetyków o wysokim stężeniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia naskórka. Aby jednak dogłębnie oczyścić naszą cerę powinniśmy korzystać z usług oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Jeśli nasza cera jest problematyczna i szybko się przetłuszcza warto powtarzać wizyty do pięciu razy w roku, jeśli natomiast mamy cerę delikatną, naczynkową do dwóch. Jeśli chodzi o zabieg oczyszczający na twarz Białystok jest miastem, w którym z pewnością odnajdziemy profesjonalne salony kosmetyczne. Zanim jednak oddamy się w ręce specjalisty warto zapoznać się z zabiegami, które nam one oferują. Zdecydowanie w zapomnienie poszedł zabieg oczyszczania manualnego, który wzbudzał wiele kontrowersji. Pojawiło się jednak wiele nowych takich jak mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami czy peeling kawitacyjny. Warto zwrócić uwagę na to, który z nich wybierzemy, ponieważ przed zabiegami związanymi z kwasami powinniśmy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim ważna jest pora roku w której go wykonujemy. Wykonywany jest on głównie późną jesienią oraz wczesną wiosną, kiedy nasza skóra nie jest narażona na mocne promienie słoneczne oraz silny mróz. Ponadto przed oczyszczaniem twarzy przy użyciu kwasów, warto je już wcześniej wprowadzać do swojej pielęgnacji, jednak wybierajmy te o niskim stężeniu.

Samodzielne oczyszczanie twarzy nigdy nie da takich efektów jak po wyjściu od kosmetyczki. Pracujący tam personel zdobył odpowiednie kwalifikacje i wiedzę, aby bezpiecznie i efektywnie przeprowadzać zabiegi na naszej twarzy. Dzięki nim nasza skóra będzie dogłębnie oczyszczona, pory zwężone, koloryt skóry zostanie wyrównany, natomiast zaskórniki zlikwidowane. Są one pomocne również w walce z trądzikiem, jednak pamiętajmy, aby zawsze słuchać rad kosmetyczki.