Wybór odpowiedniego sposobu ocieplania jest nie bez znaczenia. Decydując się na konkretną metodę, trzeba wziąć pod uwagę wiek budynku, powierzchnię ścian, a także materiał, z jakiego został wybudowany. Obecnie istnieje kilka metod ocieplania budynków, przy czym jedną z popularniejszych w ostatnich latach jest bez wątpienia pianka poliuretanowa. 

Jak wybrać materiał wysokiej jakości?

wysokojakościowa pianka pur - mazowieckieRodzaj wybranego materiału do ocieplenia domu będzie miał dla nas znaczenie przede wszystkim z uwagi na jego funkcjonalność. Z całą pewnością ważne jest dla nas, by zapewnił izolację na długi czas, wykazywał odporność na wilgoć, ale i stanowił materiał trudno zapalny oraz nierozprzestrzeniający ognia. Najlepszym, a zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być pianka poliuretanowa. Pianka pur to materiał, który powstaje wskutek łączenia i mieszania dwóch składników – poliolu oraz izocyjaninu. Ten pierwszy to nic innego jak żywica, drugi natomiast – utwardzacz. We właściwym wzajemnym połączeniu zyskują one najbardziej pożądane działanie. Objętość powłoki potrafi gwałtownie wzrosnąć, co sprawia, że wolna przestrzeń jest wypełniona idealnie. Ocieplanie pianką to doskonałe rozwiązanie, ponieważ cechują ją w dużej mierze nieprzewiewność. Ogranicza powstawanie pętli konwekcyjnych, co z kolei minimalizuje niepotrzebne straty energii. Co więcej, z wyborem pianki przemawia szybkość i łatwość jej montażu. Aplikacja materiału jest łatwa i polega na rozpyleniu pianki za pomocą wysokiego ciśnienia. Podczas rozpylania pianka rozszerza swoją objętość, a następnie zastyga. Co ciekawe, w ciągu kilku godzin można przeprowadzić izolację natryskową na powierzchni nawet do 300m2. Poza tym pianka poliuretanowa dostosowana jest do aplikowania jej nawet w okresie zimowym. Termoizolację przy użyciu tej metody przeprowadzimy również przy ujemnych temperaturach. Jeśli jest nam potrzebna wysokojakościowa pianka pur – mazowieckie to województwo, gdzie bez problemu dostaniemy materiał o najwyższej jakości. Lokalny rynek oferuje nam elastyczne materiały, które świetnie pracują z konstrukcją dachu. Lekkość sprawia, że ocieplanie powierzchni nie wymaga wzmocnienia konstrukcji. Materiał nie kruszy się, nie utlenia i nie pyli, a co ważne – nie wymaga konserwacji czy dalszych prac zabezpieczających.

Pianka poliuretanowa miewa również inne cenne właściwości i zastosowania. Wykorzystuje się ją także w przemyśle, a dokładniej w mówiąc w docieplaniu i uszczelnianiu budynków handlowych, produkcyjnych, usługowych, hal stalowych, magazynów, chłodni, zbiorników. Dużą rolę odgrywa też w rolnictwie, albowiem doskonale sprawdza się do ocieplenia budynków, gdzie przechowuje się owoce i warzywa, a także do izolacji magazynów i innych obiektów rolniczych.