Państwowe ośrodki zdrowia były często wyposażane w najbardziej podstawowe i najtańsze warianty umeblowania, często dość przestarzałe i nieszczególnie funkcjonalne. Mimo iż praca z tak wyposażonym gabinetem była jak najbardziej możliwa, wielu lekarzy niesamowicie dziwiło się, rozpoczynając pracę w nowocześnie wyekwipowanym i umeblowanym gabinecie w prywatnym ośrodku. Okazywało się bowiem, iż współcześnie używane umeblowanie, minimalnie droższe niż odmiany stosowane w ośrodkach państwowych, często bywa nieporównywalnie lepsze.

Umeblowanie do nowoczesnego gabinetu lekarskiego

wyposażenie gabinetów medycznychNasz ośrodek był jedną z pierwszych prywatnych placówek w okolicy, i z racji iż zatrudnialiśmy lekarzy już z przebytą praktyką w innych zakładach, chcieliśmy postawić głównie na nowoczesny i profesjonalny wygląd, odróżniający naszą placówkę od często zaniedbanych obiektów publicznych. Z tego powodu, wyposażenie gabinetów medycznych stało na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem wizualnym, ale również funkcjonalnym. Przeszklone szafy ekspozycyjne posiadały nie tylko dużo miejsca do demonstrowania aktualnie używanych preparatów i utensyliów, ale również bardzo dużą przestrzeń do przechowywania powyższych, dzięki czemu lekarz nigdy nie musiał martwić się o brak pożądanego preparatu w dowolnym momencie. Siedziska i łóżka gabinetowe były nie tylko estetyczne, ale również bardzo wygodne, co przydawało się podczas bardzo długich zabiegów czy sesji z pacjentem, niezależnie od tego, jakie czynności były wykonywane. Wyposażenie jednak nie kończyło się tylko na samym umeblowaniu, gdyż wszelkie urządzenia diagnostyczne stały na najwyższym poziomie zaawansowania, podkreślając profesjonalizm i nowoczesność, którą chcieliśmy zaprezentować pacjentom poprzez wygląd i wystrój wszystkich gabinetów. Często słyszeliśmy opinie iż nasza placówka wygląda wręcz futurystycznie, ze względu na jasne oświetlenie, nowoczesne wyposażenie i umeblowanie.

W owym umeblowaniu, stal była często zastąpiona aluminium i tworzywami sztucznymi, nie tylko będącymi bardziej wytrzymałym materiałem, ale również zapewniającym o wiele przyjemniejszy dla oka wygląd. Nowoczesne umeblowanie często okazywało się niewiele droższe od standardowych modeli, które używane były w ośrodkach zdrowia do tej pory, aczkolwiek funkcjonalnością i wyglądem znacznie je przewyższało. W połączeniu z równie zaawansowanym wyposażeniem diagnostycznym, pozwalało na wywołanie u pacjenta poczucia pewności i nowoczesności placówki, która zajmowała się jego zdrowiem.