Wielu z nas po pracy lubi zasiąść przed ekranem telewizora. Niezależnie od tego, czy służy nam on do oglądania telewizji publicznej, odtwarzania filmów z serwisów streamingowych, czy grania na konsoli, z pewnością chcielibyśmy, aby wygodnie się nam siedziało. Niektórym wystarczy zwykła kanapa albo wersalka, ale jeśli mamy dużą rodzinę lub często zapraszamy znajomych na wspólne seanse czy sesje, z pewnością powinniśmy się rozejrzeć za nieco większym meblem.

Jak wybrać narożnik?

narożnik wersalJeśli oglądamy programy, w których ekipa urządza ludziom nowe wnętrze, z pewnością mogliśmy zauważyć, że coraz częściej architekci korzystają z nowocześniejszych rozwiązań. W salonie najczęściej odpoczywa cała rodzina, więc trzeba zadbać o miejsce dla każdego członka rodziny, ale również odpowiednią ustawność. Poza tym liczy się też estetyka. Jak prezentowałoby się ustawienie dwóch kanap bokiem do siebie? Powstałaby z tego niepotrzebnie długa konstrukcja, w dodatku z przerwą i zapadnięciem w środku. Dlatego ostatnio na popularności stale zyskują narożniki. Czy decydujemy się na styl klasyczny, czy nowoczesny, to rozwiązanie nadal będzie dobre, wystarczy tylko odpowiednio dobrać obicie i materiał. Dla niektórych narożnik to coś więcej niż mebel użytkowy. Oczekują, że będzie też spełniał funkcję dekoracyjną. Jako największy mebel w pokoju dziennym, będzie zwracał uwagę każdego gościa. Poza tym to z pewnością właśnie na nim go posadzimy. Przykładem takiego mebla jest narożnik Wersal. Jeśli chodzi o ich nazwy, producentom także nie brakuje wyobraźni. Szczególnie często pojawiają się słowa włoskie lub nazwy miast. Przychodzą nam wtedy na myśl konkretne style. Oczywiście nie należy wybierać tylko po nazwie. Jakie kryteria mają szczególne znaczenie? Jeśli zależy nam na funkcjonalności, powinniśmy wybrać odpowiednio duży model z pojemnikiem na pościel. Ważny będzie również materiał. Choć skóra jest ponadczasowym rozwiązaniem, dla niektórych nieprzyjemnie skrzypi, poza tym nie nadaje się do wnętrza, w którym mieszka też kot. Wówczas należałoby wybrać model tapicerowany. Nie należy się także bać fantazyjnych kształtów i kolorów, z pewnością pomocna okaże się w tej sprawie rozmowa z fachowcem.

Nowoczesne rozwiązania wypierają relikty PRL-u i jest to naturalny proces, także jeśli mówimy o urządzaniu domu i mieszkania. Starego typu wersalki zostały wyparte przez narożniki z powodów estetycznych. Przy wyborze takiego mebla użytkowego warto zwrócić uwagę na rozmiar, kształt i kolor oraz sprawdzić, czy posiada funkcję spania. Dobrze dobrany narożnik może być ozdobą salonu.