Każdy z nas marzy o pięknej i promiennej cerze pozbawionej niedoskonałości. Wiele osób na co dzień boryka się z trądzikiem i powiązanymi z nim niedoskonałościami, które często powodują kompleksy, zaniżają samoocenę i pogarszają dobry nastrój. By temu zapobiec często, sięgamy po kosmetyki przeznaczone cer problematycznych, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty. W takich przypadkach warto wprowadzić naturalną suplementację.

Zastosowanie oleju z wiesiołka

sprawdzony olej z wiesiołka na trądzik hormonalnyPospolity wiesiołek to roślina dwuletnia, wyrasta z nasion, które rozsypują się po przekwitnieniu. Kwitnie na żółto. W stanie dzikim porasta nieużytki, zaniedbane pola i łąki. Występuje niemal wszędzie, więc zwykle znamy tę roślinę ,,z widzenia”, natomiast jej nazwę znają tylko niektórzy. Jest też uprawiania w ogrodach jako kwiat ozdobny, kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Stosuje się też uprawę na większą skalę, jako surowiec na olej. Sprawdzony olej z wiesiołka na trądzik hormonalny świetnie dział w zwalczaniu zmian skórnych, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy i alergii skórnych. Nienasycone kwasy tłuszczowe inicjują produkcję enzymu (delta 6 – desaturaza), który wspiera leczenie tych dolegliwości skórnych. Poza tym, wpływają one na funkcjonowanie membran i przestrzeni między komórkowych, utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia organizmu oraz zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry. Spożywanie oleju z wiesiołka wspomaga utrzymanie jej prawidłowej struktury i elastyczności. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych znacznie poprawia pracę mózgu, dobry nastrój, sprawne myślenie, pamięć i koncentrację. Spożywanie oleju z wiesiołka zaleca się osobom starsze, które zmagają się z objawami demencji. Stosowany jest również w leczeniu schizofrenii. Olej z wiesiołka jest bogaty w kwasy tłuszczowe i magnez korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiecego organizmu, co w efekcie niweluje drażliwość i wahanie nastroju, zmniejsza bóle piersi, zmniejsza bóle miesiączkowe i poprawia samopoczucie.

Kwasy zawarte w oleju z wiesiołka poprawiają pracę tkanek skóry, dbają o odpowiedni poziom nawilżenia i chronią skórę przed przesuszeniem. Ponadto, wspomagają usuwanie toksyn i naprawiają szkody wyrządzone przez wodne rodniki. Kwasy pobudzają produkcję enzymów wspomagających leczenie trądziku i pozostałości łuszczycy. Olejek z wiesiołka jest cennym składnikiem kosmetyków przeznczonych do pielęgnacji skóry. Na rynku znajdziemy wiele preparatów z nim w składzie – doskonale dba o kondycję skóry.