• Post author:
  • Post category:Usługi

Biegi narciarskie zdecydowanej większości osób kojarzą się z postacią Justyny Kowalczyk. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dyscyplina sportu, którą może uprawiać praktycznie każdy. Jest to przyjemna i zarazem prosta forma aktywności fizycznej. Profesjonalne narty biegowe to rzecz, która z pewnością nam się przyda.

Dlaczego warto kupić narty? 

narty biegoweNarciarstwo biegowe, znane i popularne na całym świecie od dziesiątek lat, także w Polsce cieszy się coraz większym uznaniem. Zapewne duży w tym udział mają sukcesy Justyny Kowalczyk. Nie trzeba być jednak mistrzem olimpijskim, by móc cieszyć się możliwością uprawiania tego sportu – wystarczy trochę motywacji i odpowiedni sprzęt. Jeśli i my chcemy rozpocząć przygodę z tym sportem, powinniśmy na początku dowiedzieć się wszystkich podstawowych informacji o biegówkach. Poniżej podpowiadam, jak zacząć bieganie na nartach biegowych. Narciarstwo biegowe można uprawiać niemal wszędzie, jeśli tylko spadnie odpowiednio gruba warstwa śniegu. Choć narty biegowe kojarzą się ze specjalnymi torami przygotowanymi przez ratrak, jakie znamy z zawodów sportowych, nic nie stoi na przeszkodzie, by jeździć na nartach biegowych na nieprzygotowanych trasach. Doskonałym miejscem do nauki są parki, leśne ścieżki lub innego rodzaju ośnieżone szlaki piesze. Aby bieganie na nartach nie stało się monotonne, mamy możliwość wyboru innej trasy każdego dnia. Przygody z biegówkami nie warto oczywiście zaczynać od zakupu nart. Przed inwestowaniem w narty biegowe warto najpierw sprawdzić czy to rzeczywiście sport dla nas. Zanim pójdziemy więc do sklepu, najlepiej jest skorzystać z wypożyczalni sprzętu. W wypożyczalni pracownicy pomogą nam dobrać odpowiedni sprzęt dostosowany do naszego wzrostu, masy ciała i umiejętności. Wypożyczenie sprzętu nie jest wcale drogie. Za komplet nart z kijami i buty zapłacimy 10–25 zł za godzinę lub 25–60 zł za dobę. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu, to za nowy komplet nart z kijkami i buty trzeba liczyć się z wydatkiem w granicach 700–800 zł. Jednak na giełdach sprzętu narciarskiego czy komisach można skompletować używany sprzęt już za 200–300 zł, bowiem od kilku lat na rynku pojawiło się sporo używanych nart biegowych sprowadzanych z Niemiec, Czech lub Skandynawii, gdzie ten sport jest bardzo popularny. Posiadanie własnego sprzętu daje możliwość korzystania z niego niemal wszędzie, gdzie jest śnieg, sami wybieramy sobie miejsce, gdzie chcemy pobiegać.

Same narty to oczywiście nie wszystko, co będzie nam potrzebne przed pierwszym wyjściem na narty biegowe. Ważny jest również odpowiedni strój. Początkujący narciarze nie muszą od razu zaopatrywać się w specjalistyczny ubiór dedykowany biegaczom narciarskim. Bardzo dobrze sprawdza się odzież, którą używamy np. do biegania w chłodne dni.