Jeszcze kilka lat temu zakupy były dla mnie prawdziwym utrapieniem. Kiedy wchodziłam do sklepu z ubraniami, nigdy nie wiedziałam, jaki fason będzie dobrze podkreślał moją figurę, a nie jeszcze bardziej pokazywał jej mankamenty. Miałam też ogromny problem z wyborem odpowiednich kolorów — w efekcie w mojej szafie prawie wszystkie ubrania były czarne. Gdy przychodziły cieplejsze pory roku, bardzo się męczyłam, ponieważ nie dość, że nie miałam w swojej garderobie niczego jasnego, to w dodatku nie przepadałam za sukienkami.

Najważniejsze zalety luźnych kombinezonów

luźny kombinezon damski bez plecówPewnego upalnego lata uznałam, że mam dość ukrywania się za kolejnymi warstwami zbyt dużych ubrań. Postanowiłam, że dowiem się nieco więcej o modzie i nauczę się dobierać rzeczy, które będą odpowiednie dla mojej sylwetki i w których przede wszystkim będę czuła się dobrze. Zaczęłam oglądać w Internecie różne poradnikowe filmiki, a także czytać artykuły znanych oraz doświadczonych stylistów. Z czasem zaczęło mi się to tak podobać, że nie wyobrażałam sobie dnia bez przeczytania żadnego tekstu dotyczącego mody. Mimo że miałam dużą wiedzę, wciąż nieco obawiałam się wyjścia na zakupy — czułam, że kiedy znajdę się w sklepie pełnym ubrań w mojej głowie znów zapanuje pustka i tylko pogorszę sobie nastrój. Dopiero po kilku tygodniach przyjaciółka przekonała mnie, żebym wybrała się z nią do pobliskiej galerii. Choć początkowo się wahałam, uznałam, że jest to najwyższy czas na przeprowadzenie małej rewolucji w mojej garderobie. Na szczęście, kiedy znalazłam się w sklepie, doskonale wiedziałam, jakie ubrania wybrać. Bez większego problemu potrafiłam dopasować do swojej sylwetki nowe fasony oraz kolory. Postanowiłam zainwestować w kilka ciuchów na lato, ponieważ na dworze wciąż bywało bardzo gorąco. Jako pierwszy w oczy rzucił mi się luźny kombinezon damski bez pleców. Wyróżniał się przepięknym, pastelowym kolorem, a jego materiał był niezwykle przewiewny. Dzięki temu, mimo że miał długie nogawki, był idealny na cieplejsze pory roku. Duży dekolt na plecach wyglądał oszałamiająco, dlatego, kiedy przymierzyłam cały komplet, poczułam się niezwykle pięknie i kobieco.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że poszerzenie wiedzy z zakresu mody było świetnym pomysłem. Całkowicie zmieniłam swój sposób ubierania się — niektóre osoby, w tym moja mama, na początku były w tak dużym szoku, że aż mnie nie poznały. Co ciekawe, ten inny, bardziej świadomy wygląd miał ogromny wpływ na moje samopoczucie. Zaczęłam być pewniejsza siebie i nie bałam się już podejmowania trudnych decyzji. Dzięki temu obecnie więcej czerpię z życia i jestem niezwykle szczęśliwa.