Trudno byłoby sobie wyobrazić współczesny magazyn bez maszyn takich jak transportery czy też wózki widłowe. Korzystanie z takich maszyn znacząco usprawnia czynności, wykonywane na magazynie. Dodatkowo maszyny te są najlepiej dostosowane do współpracy z używanymi powszechnie na magazynach paletami.

Zalety palet na płozach

paleta na płozachWszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę pełnia maszyny na nowoczesnych magazynach, sortowniach przesyłek czy tez hurtowniach przeładunkowych. Dzięki takim maszynom jak wózki widłowe, czy też transportery, wykonywane różnego typu czynności na magazynach przebiega znacznie sprawniej i wiąże się z mniejszym zmęczeniem pracowników. Warto wspomnieć, że wspomniane typy maszyn transportowych są najlepiej dostosowane do współpracy z paletami. Palety, takie jak paleta na płozach, są zaś podstawowym elementem konstrukcyjnym, służącym na magazynie do składowania towarów. Szczególnie ważne jest znaczenie palet na płozach, dzięki którym platforma na której składowany jest towar, znajduje się na sporej odległości od podłogi. Zwiększa to higieniczność całego rozwiązania. Z tego powodu palety na płozach są najczęściej używane w tych magazynach czy hurtowniach, gdzie gromadzi się żywność, która nie powinna mieć styczności z podłożem ze względów higienicznych. Mowa tu produktach takich jak mięso, owoce, czy tez warzywa. Spora odległość od podłoża ma jednak także inne zalety, miedzy innymi pozwala ochronić produkty składowane na palecie od negatywnych następstw wstrząsów podczas ich transportu. Z tego też względu, palety na płozach są stosowane coraz powszechniej. Palety tego typu występują w dwóch rodzajach – mogą być bowiem wykonane z tworzyw sztucznych lub tez z drewna. Te pierwsze najlepiej nadają się do składowania na nich żywności, gdyż wykonanie z tworzyw sztucznych dopuszczonych do kontaktu z żywnością jest w ich przypadku kluczowe. Palety na płozach mają nie tylko zalety związane z większą higienicznością tego rozwiązania. Dzięki temu, że nie są położone nisko przy podłożu, znacznie lepiej współpracują one z wózkami widłowymi. Z tego też względu są one stosowane już nie tylko do składowania żywności. Do składowania innych produktów najczęściej używane są jednak palety na płozach wykonane z drewna, które są nieco tańsze.

Dzięki używanym na magazynach maszynom, prace związane z gospodarką towarami przebiegają znacznie sprawniej. Równie ważną rolę co maszyny, odgrywają jednak również palety. Na nich bowiem gromadzi się różne towary, palety są również dostosowane do transportowania ich wraz z towarem.