Od zawsze byłam humanistką. W liceum marzyłam o studiach psychologicznych, jednak dwukrotnie nie udało mi się na nie dostać, w związku z tym wylądowałam na socjologii. Może niezupełnie jest to to samo, co psychologia, ale przynajmniej miałam kilka psychologicznych przedmiotów, a studia okazały się całkiem ciekawe. Po studiach nie udało mi się jednak znaleźć pracy w zawodzie, w związku z tym znalazłam pracę w biurze na administracyjnym stanowisku. bardzo nie lubiłam swojej pracy i bardzo chciałam zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Szkolenie mindfulness w Warszawie

mbsr warszawaPostanowiłam więc zapisać się na studia podyplomowe, które pozwolą mi znaleźć bardziej interesującą pracę oraz realizować moją psychologiczną pasję. Zapisałam się do Szkoły Trenerów i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Studia były wspaniałą przygodą i naprawdę bardzo wiele się podczas nich nauczyłam. Mieliśmy głownie zajęcia praktyczne i ćwiczyliśmy sami na sobie. Po studia byłam gotowa do prowadzenia szkoleń i postanowiłam zaryzykować otwierając własną firmę szkoleniową. Obecnie oferta prowadzonych przeze mnie szkoleń jest bardzo duża. Zrobiłam nawet certyfikat MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, czyli Metoda Redukcji Stresu Oparta na Mindfulness) i wprowadziłam do swojej oferty szkolenia z zakresu mindfulness. Ostatnio ośrodki oferujące szkolenia MBSR wyrastają jak grzyby po deszczu. Zapewne wynika to ze skuteczności MBSR Warszawa jest bowiem pełna zestresowanych ludzi, a mindfulness doskonale sprawdza si w redukcji tego stresu. Ja sama jestem ogromną zwolenniczką tej metody, bardzo pomogła mi ona zniwelować stres, który towarzyszył mi niemal każdego dnia i negatywnie wpływał na moje zdrowie oraz działanie. Mindfulness polega na tym, aby nauczyć się być obecnym w chwili obecnej i na niej tylko się skupiać, a nie na masie różnych rozpraszaczy, którzy tylko czekają, aby odciągnąć naszą uwagę. Kiedy podczas kursu certyfikacyjnego robiłam różne ćwiczenia po raz pierwszy poczułam taką ogromną błogość i szczęście. 

Każdej zestresowanej osobie przyda się pomoc w redukcji stresu. Doskonale sprawdza się tutaj MBSR, czyli metoda redukcji stresu oparta o mindfulness. Jest to swego rodzaju medytacja w każdym momencie życia, polega na skoncentrowaniu się tylko i wyłącznie na bieżącym doświadczeniu, dzięki czemu możemy w pełni doświadczyć tego, co obecnie się dzieje. Możemy w pełni poczuć smaki i zapachy oraz w pełni poczuć i zaakceptować bieżące doświadczenia, dzięki czemu nie mamy czasu się martwić i stresować.