Jakiś czas temu zainteresowałam się rękodziełem, ponieważ chciałam w jakiś ciekawy sposób spędzić swój wolny czas. Miałam nadzieję, że szybko uda mi się opanować podstawy jakiejś techniki, by móc stworzyć oryginalny przedmiot. Zapoznałam się więc z opisem wielu ciekawych metod własnoręcznego wykonywania rzeczy, by skupić się na tym, co mi się najbardziej spodoba. Moją uwagę najbardziej przyciągnęły dwie techniki – szydełkowanie oraz haftowanie. Zaczęłam więc od zaopatrzenia się w najpotrzebniejsze rzeczy.

Rękodzieło z miękkimi włóczkami

miękkie włóczki w sklepie onlineNa samym początku wybrałam sobie kilka szydełek w różnych rozmiarach oraz igły przeznaczone do haftu. Następnie musiałam wybrać sobie włóczki. Zapoznałam się z opisem ich rodzajów, by mieć większą pewność, że wybiorę takie, które są dobrze dopasowane do moich potrzeb. Zależało mi na tym, by stworzyć coś pięknego. Na samym początku postawiłam jednak na prostsze projekty, by nauczyć się podstaw. Wybrałam miękkie włóczki w sklepie online. Mogą się one przydać do tworzenia wielu rzeczy, na przykład ubrań czy ozdób. Bardzo podobają mi się dodatki wykonane przy pomocy szydełka. Można w ten sposób stworzyć nawet zabawki, jednak takie projekty wydały mi się zbyt skomplikowane na sam początek. Zaczęłam więc od czegoś prostszego. Bardzo szybko przekonałam się, że rękodzieło było strzałem w dziesiątkę. Wybrane przeze mnie włóczki bardzo ładnie wyglądają, a ich głębokie barwy przyciągają wzrok. Cieszę się, że wybrałam takie, które są przyjemne w dotyku. Wykonane z nich rzeczy są miękkie i estetyczne, a także bardzo wygodne. Zdecydowałam się bowiem zrobić sobie prosty sweterek. Nie spodziewałam się, że aż tak dobrze mi pójdzie – efekt końcowy bardzo mi się podoba. Chociaż jest to całkiem prosty model, wygląda naprawdę ciekawie, ponieważ zdecydowałam się połączyć piękne kolory. Sweter jest bardzo miękki i świetnie się w nim czuję. Włóczki wykorzystałam również do wyhaftowania paru rzeczy – chciałam w ten sposób zrobić komuś niespodziankę. Spersonalizowany prezent okazał się świetnym pomysłem – obdarowana osoba była zachwycona.

Rzeczy wykonane ręcznie mają tę ogromną zaletę, że są w pełni unikatowe. Wykonując je samodzielnie możemy je dopasować do swoich upodobań. Ciekawą opcją jest również obdarowanie rękodziełem swoich bliskich. Z pewnością niejedna osoba doceni nasz wysiłek. Głównym materiałem, jaki wykorzystuję, są włóczki. Stawiam na wysoką jakość, ponieważ chcę, by takie przedmioty były jak najbardziej trwałe. Piękne kolory przyciągają wzrok i dodają takiemu rękodziełu uroku.