Ludzie dzielą się na dwa typy. Pierwszym z nich są osoby, które wyrzucają wszystko, co się popsuło, a drugim są ludzie, którzy starają się odnawiać te stare rzeczy. Odnawianie często wychodzi nam korzystniej. Weźmy za przykład felgi w samochodach. Po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów są one już w nie najlepszym stanie. Kamyki leżące na asfalcie bardzo mocno rysują położony na nich lakier, psując cały wygląd. Nowy komplet to wydatek rzędu kilkuset złotych za sztukę. Ponowne pomalowanie nadające felgom dawny blask to koszt kilkukrotnie niższy.

Jak pomalować felgi?

malowanie proszkowe na ŚląskuRenowacja felg jest rzeczą dość prostą. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni sprzęt. Jeśli takiego nie mamy, lepiej oddać nasze koła w ręce specjalisty. Odnawianie składa się tak naprawdę z dwóch procesów. Po pierwsze przygotowania do malowania, a po drugie samego malowania. Najlepszym i najtrwalszym malowaniem jest malowanie proszkowe. Jeśli nie mamy żadnego zaprzyjaźnionego fachowca, warto poszukać takiego w internecie. Dzięki temu przy okazji znajdziemy opinie na temat jego pracy. Malowanie proszkowe na Śląsku jest bardzo popularne, więc nie będziemy mieli z tym problemu. Wiele osób zastanawia się, na czym polega malowanie proszkowe. Sprawa jest bardzo prosta. Przygotowujemy element do malowania w taki sam sposób jak do każdego innego rodzaju malowania. Musimy najpierw wyczyścić całą powierzchnię ze starego lakieru i rdzy, o ile taka się pojawiła. Można to zrobić przy pomocy papieru ściernego, jest to jednak czasochłonne. Lepszym sposobem jest wypiaskowanie całej powierzchni przy pomocy piaskarki. Piasek usunie pozostałości starego lakieru dużo szybciej i dokładniej. Następnie odtłuszczamy całość w bardzo dokładny sposób. Najlepiej zrobić to przy użyciu rozpuszczalnika lakierniczego. Czas na malowanie. Przy pomocy specjalnego kompresora, do którego podłączony jest pistolet ze zbiornikiem na farbę, nakładamy na całą powierzchnię felgi proszek barwiący. Trzeba zrobić to bardzo dokładnie i równomiernie. Po nałożeniu proszku barwiącego wkładamy element do pieca. Po kilkunastu minutach takiego wypalania wyjmujemy go i pozostawiamy do ostygnięcia. Gdy temperatura spadnie, felga jest gotowa do ponownego montażu.

Malowanie przy pomocy proszku jest dość nową technologią. W niektórych rejonach w Polsce zyskała już bardzo dużą popularność i prawie wszystko maluje się proszkowo. Cena za takie malowanie nie odbiega od kwoty, jaką musimy zapłacić za malowanie w sposób tradycyjny, z tym że ten rodzaj malowania jest dużo trwalszy i bardziej estetyczny. Elementy malowane proszkowo zyskują niepowtarzalny wygląd na wiele lat. Dzięki temu popularność tej metody ciągle wzrasta.