Wakacje to dla wielu z nas czas upragnionego i wyczekiwanego odpoczynku. Możemy wówczas zapomnieć choć na chwilę o obowiązkach codziennego dnia, opuścić miejską dżunglę i udać się na łono natury, by odetchnąć świeżym powietrzem. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób wypoczywania. Jedni najbardziej lubią opalać się na plaży i leniuchować z książką, inni nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywności, sportu, długich wędrówek i podziwiania pięknych widoków.

Kajaki do wypożyczenia

łupawa kajakiKażdego roku wraz z nadejściem wakacji zastanawiamy się, dokąd możemy udać się na wypoczynek. Jeśli pragniemy wyjechać wraz z całą rodziną, powinniśmy wziąć pod uwagę preferencje wszystkich jej członków. Polska to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – góry na południu i morze na północy stwarzają duże możliwości wypoczynku i rekreacji. Jeśli zaś chcielibyśmy udać się w nieco mniej uczęszczane miejsca, możemy wybrać się na Pomorze, korzystając nie tyle z uroków Bałtyku, co licznie płynących przez te ziemie rzek. To wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Jeśli chodzi o rzeki takie, jak na przykład Łupawa kajaki wypożyczymy w różnych punktach, znajdujących się blisko licznych przystani. Dzięki temu możemy zorganizować wspaniały, pełen przygód spływ, podczas którego można obserwować przyrodę i podziwiać jej naturalne piękno. Ważne jest, by podczas spływu zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa i zawsze zakładać kamizelki ratunkowe przed rozpoczęciem przygody. Nawet jeśli umiemy bardzo dobrze pływać, nie powinniśmy rezygnować z kapoków. Mogą nam one pomóc, gdyby doszło do nieprzewidzianych komplikacji. Małe dzieci powinny płynąć w jednym kajaku z kimś starszym. Dzięki temu można sprawować nad nimi opiekę przez cały czas i pomagać w wiosłowaniu. Spływ kajakowy to wspaniała przygoda, dzięki której możemy lepiej poznać i podziwiać otaczającą nas przyrodę. Z pewnością zachwyci nas naturalne piękno północnej Polski, które możemy poznać, podróżując kajakiem. To wakacyjna przygoda, którą miło będzie wspominać po powrocie do domu.

Osoby, które lubią wypoczywać aktywnie i uprawiać sport, z pewnością docenią możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym rzeką Łupawą. Jej spokojny nurt sprzyja wypoczynkowi i relaksowi, a piękne widoki zachęcą nas do wiosłowania. Pamiętajmy, by zawsze zakładać kapok przed rozpoczęciem spływu oraz dbać o bezpieczeństwo jego najmłodszych uczestników. Dzięki temu będziemy miło wspominać spływ rzeką Łupawą i z chęcią powrócimy nad nią za rok.