W życiu wielu z nas przychodzi moment, w którym zastanawiamy się nad kupnem zwierzaka domowego. Możemy je znaleźć w wielu miejscach, jak choćby darmowe schroniska dla zwierząt, jednak coraz częściej wybieramy opcję kupna kota z rodowodem. Czym charakteryzuje się dobra hodowla? 

Z jakiej hodowli kupić kota brytyjskiego? 

koty brytyjskie - hodowlaKoty brytyjskie są bardzo popularnymi zwierzakami domowymi. Wymagają jednak szczególnej opieki, o którą musimy zadbać, decydując się na niego. Kociaki gotowe są do wzięcia po około sześciu tygodniach od narodzin, jednak to hodowca decyduje, czy istnieje już taka możliwość. Jeśli interesują nas zdrowe, posiadające rodowód koty brytyjskie – hodowla będzie najlepszym rozwiązaniem. Odpowiedzialni hodowcy dokładają wszelkich starań, by nasz przyszły członek rodziny miał wszystko to, co najlepsze. Zanim zabierzemy kociaka, przechodzi on szereg badań, a także uczy się samodzielnego życia. Hodowle przystosowują kociaki do życia bez matki, a także uczą poprawnego korzystania z kuwety. Coraz częściej w hodowlach możemy również nauczyć się jak odpowiednio opiekować się naszym kotem. Prowadzone są kursy, które pomagają dbać o futro, pazurki czy oczy, by nie dopuścić do żadnej choroby. Hodowca powinien przedstawić nam wszystkie potrzebne dokumenty, a także przygotować umowę adopcyjną. Zanim jednak do tego dojdzie, powinniśmy zastanowić się, czy posiadamy odpowiednie warunki do posiadania kotka, a także czas, by się nim opiekować. Koty rasowe są wymagające, ich pielęgnacja jest często czasochłonna. Są mimo to, wspaniałymi towarzyszami i wdzięcznymi członkami rodziny. Amatorzy kotów chwalą ich spokojne usposobienie, dzięki któremu świetnie odnajdują się nawet w najbardziej stresowych warunkach. Należy jednak pamiętać, że koty znoszą stres gorzej od człowieka i każda zmiana – w tym zmiana pokarmu czy mieszkania – może mieć na niego bardzo duży wpływ. Decyzja o zakupie kota powinna być więc przemyślana i skonsultowana z każdym członkiem rodziny. Koty nie nadają się na prezent, są przecież żywą istotą, która tak, jak my, odczuwa emocje. Kiedy już zdecydujemy się na kupno, należy przyjrzeć się dostępnym hodowlom i wybrać tę, która szczyci się największą renomą. W tym wypadku nie warto oszczędzać. 

Koty to kochane i wierne stworzenia. Każdy dom, który posiada futrzastego przyjaciela, staje się bardziej przyjazny i przystępny. Chcąc zakupić kota z hodowli, musimy rozważyć, w jakim stopniu możemy ufać temu hodowcy, by nie spotkać się z rozczarowaniem. Koty rasowe są bardzo wymagające.