Bardzo długo szukałam dla siebie odpowiedniego zajęcia, które zapewniłoby mi wystarczające na wygodne życie dochody oraz które jednocześnie sprawiałoby mi przyjemność, było moją pasją. Po studiach z zarządzania pracowałam przez jakiś czas w renomowanej firmie doradczej, ale przyznam szczerze, że praca ta to była dla mnie prawdziwa męką. Kompletnie nie nadawałam się do takiej pracy biurowej, do chodzenia w garsonce i do bycia wciśniętą w pewna formę. Dlatego w pewnym momencie doszłam już do kresu wytrzymałości i rzuciłam pracę.

Rośliny w słoiku jako pomysł na prezent

prawdziwy las w słoiku - cenaNa szczęście miałam oszczędności, który pozwoliły  mi w miarę spokojnie zastanowić się, co dalej. Zawsze miałam rękę do roślin, a akurat wtedy zaczął się wielki boom na lasy w słoiku. Pomyślałam, że czemu nie spróbować właśnie z czymś takim – można się twórczo przy tym realizować, a jednocześnie pracować z roślinami, które kocham i całkiem rozsądnie na tym zarabiać. Próg wejścia był bardzo niski, wiece bez zwłoki zabrałam się do pracy. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, robione przeze mnie lasy w słoiku cieszyły się ogromnym powodzeniem i moja działalność bardzo się rozwinęła. Jeśli ktoś potrzebuje jakiegoś bardzo fajnego prezentu może zamówić u mnie prawdziwy las w słoiku – cena takiego lasu jest stosunkowo niewygórowana, a taki las może sprawić obdarowanej osobie bardzo wiele radości. Szczególnie  że na co dzień tak mało mamy okazji, aby obcować z przyrodą. Las w słoiku jest taką namiastką prawdziwego lasu i może nas uratować w chwili, kiedy akurat beznadziejnie tęsknimy za lasem. Las w słoiku to jest też doskonały pomysł na prezent dla osób, którym usychają nawet kaktusy. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie trzeba go podlewać. Jest podlewany raz, podczas przygotowywania go, a potem woda krąży w obiegu zamkniętym. Taki las jest wiec całkowicie samowystarczalny. Mogę przygotować dowolny las na zamówienie, w dowolnym kształcie i wielkości, w środku może się znaleźć wszystko, co klient sobie zażyczy i co jest możliwe do zastosowania w takim lesie.

Jeśli ktoś cały czas nie ma jeszcze oryginalnego prezentu na gwiazdkę, bo nie udało mu się wpaść na żaden ciekawy pomysł, idealnym posłem na prezent może być las w słoiku. Jest to malutki kawałek lasu zamknięty w słoiku, nie trzeba go podlewać, co z pewnością ucieszy nawet najbardziej zapominalskich zwolenników przyrody. Las w słoiku pozwala nam się doskonale odstresować, kiedy nie możemy wybrać się na wycieczkę do lasu, a ponadto po prostu cieszy oczy swym pięknem.