Nie da się ukryć, że w branży oświetleniowej w wielu kwestiach królują Włochy. Właśnie dzięki Włochom w sklepach z oświetleniem często znaleźć można lampy włoskie. Wynika to z faktu, że są to lampy niezwykle oryginalne. Ich wzornictwo jest charakterystyczne, bardzo ciekawe, nienaganne. Sprawdzają się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale coraz częściej dobierane są również do wnętrz modernistycznych. Poza tym na uwagę zasługuje oczywiście jakość tych lamp, która jest bardzo wysoka.

Lampy z Włoch do pomieszczeń luksusowych

włoskie lampyTrzeba jednak upewnić się, że lampa rzeczywiście pochodzi od włoskiego producenta, a nie jest tylko marną kopią jakiegoś projektu. Dopracowanie w każdym szczególe to kolejna cecha charakterystyczna włoskiego oświetlenia. Lampy włoskie to nie tylko lampy stojące do salonu czy sypialni. Są to również lampy ścienne, lampy wiszące i znacznie więcej. Łączą one cechy klasycznego oświetlenia z nowoczesnością. Niektóre projekty włoskich lamp zapierają dech w piersiach. Ich kształty są tak niezwykłe i oryginalne, że niemal każdy chciałby mieć w domu czy mieszkaniu przynajmniej jedną taką lampę. Włosi w kwestii oświetlenia nie idą na żadne kompromisy. Oczywiście lampa musi być praktyczna – takie jest przecież jej zadanie, ma dawać oświetlenie. Przy tym jednak ma też być pięknym elementem dekoracyjnym. Nawet jeśli kształt lampy jest dziwny, niestandardowy, to nadal ma ona spełniać w 100% swoją funkcję oświetleniową. Takie włoskie lampy to bardzo charakterystyczny styl i oczywiście kolorystyka. Projektowaniem takich lamp zajmują się tylko najlepsi designerzy. Lampy z Włoch kojarzą się przede wszystkim z żyrandolami – zwłaszcza z tymi wykonanymi z nieprzejrzystego szkła. Na uwagę zasługują lampy, które pochodzą od włoskich artystów, a które zostały stworzone ręcznie ze szkła weneckiego o nazwie Murano. Te lampy zna cały świat i wszyscy się nimi zachwycają. I jest to jak najbardziej uzasadnione. Oprawy zawierają piękne elementy dekoracyjne. Nie można zapomnieć też o idealnie dobranych barwach włoskich lamp. Każde wnętrze, które ma aspirować do miana luksusowego, powinno posiadać lampę włoską.

Do wykończenia lamp włoskich stosuje się przeróżne techniki. Może to być emaliowanie, grawerowanie. Równie często wykańcza się lampy złoceniami czy prążkowaniami – możliwości jest wiele. Tego typu lampy (kinkiety, wiszące żyrandole, lampy stojące i inne) można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych. Istnieją sklepy internetowe, które mają w swojej ofercie oryginalne i przepiękne lampy pochodzące od włoskich projektantów.