• Post author:
  • Post category:Turystyka

 

Zima zbliża się wielkimi krokami. Pogoda przestała już rozpieszczać, najwyższa pora pożegnać się z letnią garderobą i przeprosić z ciepłymi swetrami i kurtkami. Czeka nas również przegląd szafki z butami, niestety letnie sandałki będą musiały cierpliwie poczekać do następnego lata. Jesień to również czas, kiedy nasze dziecko, szalejące dotychczas na dworze całymi dniami, jest niepocieszone gdy za oknem pada deszcz i panuje jesienna szaruga. Dlatego warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, które pomimo nieprzychylnej pogody, pozwolą na aktywne spędzanie czasu na dworze.

Dobra czapka uchroni przed zimnem

czapki dwustronneJesienna chandra nie jest tylko problemem dorosłych. Pojawia się również u dzieci i wiąże się ze zmniejszeniem aktywności. Wszystko to przez pogodę. Letnie szaleństwa pozwalały dziecku się wyszaleć i zużyć nagromadzoną energię. Kiedy pogoda przestaje być tak łaskawa, nasza pociecha często nie może sobie znaleźć miejsca w domu, staje się marudna i bez humoru. Postarajmy się więc jak najczęściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Cieplejsza kurtka, kalosze i czapka na głowę – tak ubrany maluch na pewno nie zmarznie podczas jesiennych spacerów po parku. Za pewne, jak co roku, trzeba będzie wymienić chociaż część garderoby dziecięcej. Niektóre kurtki, czy buty mogą okazać się już za małe. Nasza pociecha rośnie, a wraz z nią rosną wydatki na jej garderobę. Doskonałym sposobem na drobną oszczędność podczas zakupów odzieżowych jest kupowanie rzeczy wielofunkcyjnych. Możemy kupić kalosze z ocieplaczem w środku, który w łatwy sposób można zdemontować w razie cieplejszych, ale mokrych dni jesiennych. Świetnym pomysłem są też czapki dwustronne. Możliwość wywrócenia jej na lewą stronę sprawia, że tak naprawdę mamy dwie czapki w jednej. Dzieciaki uwielbiają takie rozwiązania, ale taka czapka z pewnością przyda się również dorosłemu. Czapki dwustronne mogą być także ciekawym pomysłem na udany prezent. Podobnie jak czapki, dwustronne mogą być również kurtki. Mają one przewagę nad tymi klasycznymi, ponieważ w razie poplamienia zawsze można użyć tej drugiej strony, bez konieczności natychmiastowego powrotu do domu. Praktyczne i ciekawe rozwiązanie dla aktywnych dzieci.

Jesienny czas nie musi być wcale nudny. Tak samo jak jesienna garderoba. Podejdźmy do zakupów odzieżowych praktycznie. Kupujmy rzeczy zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą rzeczą w jesiennych zabawach na świeżym powietrzu jest dobry humor, nasz i naszej pociechy. Nie dajmy się pochłonąć jesiennej depresji i ciepło ubrani, z uśmiechem na twarzy przygotujmy się do zimy.