Powiem wam, że dość długo zastanawiałem się jakie szkolenie Scrum przebyć i faktycznie spędziłem długie chwile czytając w Internecie poradniki na ten temat. Jednak i tak wiedziałem, że najwięcej nauczę się właśnie będąc na miejscu i rozmawiając z osobami, które odpowiedzialne są za nauczanie oraz codzienną pracę w tym zawodzie. Zależało mi przede wszystkim na tym, aby moja praca była usystematyzowana i co najważniejsze, abym w niej się sprawdzał, gdyż chciałem w końcu mieć pracę stabilną.

Praca w roli Scrum Mastera

nowoczesna metodologia scrumTaką pracę, w której będę się dobrze czuł. Biorąc to wszystko pod uwagę wiedziałem, że wydanie kilkuset złotych na szkolenie nie powinno stanowić żadnego problemu dla mnie zwłaszcza, że jest to inwestycja długoterminowa, która z całą pewnością zwróci się w postaci o wiele lepszego wynagrodzenia, niż ma to miejsce obecnie. Biorąc pod uwagę fakt, że rynek szkoleniowy, a także rynek pracy w tym zawodzie jest bardzo mocno rozwinięty nie powinienem mieć żadnego problemu jako doświadczony Scrum Master, aby nauczyć się wszystkiego od początku. Czytałem też, że wiele firm inwestuje w swoich pracowników, więc możliwością dla mnie byłoby znalezienie zatrudnienia w takiej firmie, która pomaga młodym pracownikom osiągnąć sukces i faktycznie tak się stało, ale o tym opowiem może wam w innym artykule. Póki co chciałem wam powiedzieć, że specjalistyczne szkolenia to nic trudnego i faktycznie warto usiąść i przez parę godzin posłuchać specjalistów w swoim zawodzie, którzy znają się na tym bardzo dobrze i na pewno będą w stanie przekazać wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Tego się właśnie najbardziej obawiałem, że nie będę w stanie nauczyć się wszystkiego, bądź temat będzie dla mnie niezrozumiały. Jednakże nowoczesna metodologia Scrum i szkolenia wydają się być bardzo przejrzyste oraz dostępne dla każdego klienta i faktycznie z takim nastawieniem poszedłem na kurs. Dowiedziałem się wszystkiego od początku do końca. Można więc powiedzieć, że miałam specjalistyczną wiedzę od A do Z i wiedziałem dokładnie, co robić w poszczególnych sytuacjach, aby projekt, nad którym będę miał kontrolę będzie przeprowadzany szybko i sprawnie.

W końcu zależało mi na tym, aby mój szef był ze mnie zadowolony. To z kolei zaowocuje w przyszłości podwyżką oraz możliwością zarządzania zespołem Scrum Masterów. Nowoczesna metodologia Scrum daje naprawdę sporo możliwości w dzisiejszych czasach. Faktycznie warto podejść do tematu szkolenia w odpowiedni sposób i sprawdzić, jakie firmy są najlepsze i najbardziej polecane jeśli chodzi Agile oraz inne metody zarządzania projektami. Jest tego naprawdę sporo, ale chyba właśnie Scrum jest najbardziej popularyzowana oraz rozwijana na rynku i warto się nią zainteresować.