Gdy skończyłam osiemnaście lat, zdecydowałam się na podjęcie kursu na prawo jazdy. Zależało mi na tym, ponieważ dojeżdżanie do szkoły generowało mi wiele stresu: mieszkałam daleko, a nie miałam możliwości na przeprowadzkę. Dlatego też moi rodzice w porozumieniu ze mną, zdecydowali się wysłać mnie na kurs prawa jazdy, bym mogła bezpiecznie i szybciej dojeżdżać na zajęcia szkolne. 

Kursy szkolenia kierowców

kurs na prawo jazdy - krakówW poszukiwaniu odpowiedniej szkoły zwracałam uwagę nie tyle na cenę, ile na opinie innych kursantów. Bardzo zależało mi na profesjonalnym i doświadczonym instruktorze, który przeprowadzi mnie przez całość nauki bez stresu. Interesował mnie szybkie kurs na prawo jazdy – Kraków okazał się idealnym miastem. Jest ono duże i można tam nauczyć sie naprawdę wielu potrzebnych rzeczy. Mój instruktor początkowo zabierał mnie w miejsca o mniej natężonym ruchu, jednak druga połowa szkolenia odbywała się w miejscach najczęściej uczęszczanych. Radziłam sobie świetnie i jestem pewna, że było to zasługą mojego cierpliwego nauczyciela. Pokazał mi on, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym i na co zwracać uwagę. Opłatę za kurs uiściłam w kilku ratach, co było bardzo wygodne i dla mnie i dla moich rodziców – część pieniędzy zarobiłam sama, część dołożyli oni. W pierwszym etapie nauki przedstawiono mi wiedzę teoretyczną. Zajęcia odbywały się w dobrze przygotowanych salach, w których znajdowała się tablica interaktywna oraz potrzebne pomoce naukowe. Po zakończonym kursie, a przed egzaminem – na który zapisałam się wcześniej – zdecydowałam się wykupić dodatkowe lekcje, dzięki którym mogłam utrwalić pozyskaną wiedzę. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak mój instruktor przygotował mnie do egzaminu, zdałam go oczywiście za pierwszym razem, chociaż wydawało mi się na początku, że jest to niemożliwe. Od kilku lat prowadzę własne auto i uważam, że jestem bezpiecznym kierowcą, który nie stwarza zagrożenia na drodze. Cieszę się, że zdecydowałam się na prawo jazdy, ponieważ bardzo ułatwiło ono moje życie.

Dzięki dokumentowi, który upoważnia mnie do prowadzenia samochodu, jakość mojego życia poprawiła się. Uważam, że powinien je mieć każdy, komu zależy na zaoszczędzeniu czasu oraz pieniędzy. Dzięki temu jestem niezależna, mogę poruszać się wszędzie tam, gdzie chcę. Ważne jest jednak, by odpowiednio dobrać szkołę do swoich potrzeb i względem doświadczenia instruktorów. Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze i nie można stwarzać zagrożenia. Szkoły nauki jazdy znajdują się we wszystkich miastach.