Kilka lat temu moja rodzina przeżyła koszmar, kiedy dokonano w naszym domu włamania i znacząco zniszczono dobytek naszego życia. Dziś otrząśliśmy się już z tego traumatycznego przeżycia, jednak nadal pamiętamy o nim i staramy się na wszelkie możliwe sposoby zabezpieczyć na przyszłość, aby podobna sytuacja już się nie wydarzyła. Pierwszym krokiem w tym zakresie było założenie monitoringu, zaś drugim zamówienie specjalnych wzmacnianych drzwi antywłamaniowych.

Sprawdzone drzwi antywłamaniowe

sprawdzone drzwi wzmocnioneJak się okazuje, wielu złodziei rezygnuje z obrobienia danego domostwa, kiedy jest ono odpowiednio zabezpieczone. Chodzi nie tylko o kwestię posiadania ochrony, psa, czy monitoringu, ale także o szczegóły architektoniczne i budowlane. Nie bez znaczenia są rodzaje płotów, murków oraz oczywiście… drzwi. Dziś chciałam skupić się właśnie na ostatnim z wymienionych aspektów. Wielokrotnie zastanawiałam się, gdzie znajdę sprawdzone drzwi wzmocnione. Okazało się, że taki towar jest powszechnie dostępny w zasadzie w niemal każdym salonie zajmującym się sprzedażą artykułów stolarskich. Warto jednak zaznaczyć, że nie każde drzwi antywłamaniowe są identyczne. Wiele zależy przede wszystkim od tego, jaki typ zamka jest uznawany za standardowy przy konkretnym typie ościeżnic. Z serca mogę polecić te towary, które wyposażono w atestowane półprodukty. Nade wszystko chodzi oczywiście o zamek główny, jednak nie bez znaczenia pozostają także dobrze sprawdzone wkładki. Ciekawą opcją jest także zamówienie drzwi, które posiadają system stałych bolców antywyważeniowych montowany od strony zawiasowej. Jeśli kupiony przez nas towar posiada wszystkie trzy wymienione zabezpieczenia, możemy go uznać za bardzo dobry i wysokiej kasy produkt. Proszę jednak pamiętać, aby upewnić się, że drzwi faktycznie są antywłamaniowe nie tylko z nazwy. Ważne są w tej mierze specjalne naklejki z certyfikatami zamieszczane w kartach gwarancyjnych kupowanych produktów. Sama nie wiedziałam o tym od początku, ale dziś pilnuję już wszelkich formalności w tym zakresie.

Każdej osobie, która chce zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz swoich domowników proponuję zakup drzwi wzmocnionych. Tego typu produkty antywłamaniowe są zazwyczaj montowane jako wyjściowe i to nie tylko w domach, ale także biurach, hotelach, czy punktach usługowych. Z powodzeniem spełniają swoją rolę od wielu lat, co potwierdzają liczne badania. Pamiętajmy jednak, aby zakupić takie produkty, które posiadają niezbędne atesty, a nie są jedynie nazywane antywłamaniowymi.