Urządzanie mieszkania czy domu kojarzy nam się z wielkim wyzwaniem. Zwykle słyszymy historie od znajomych, ile energii i czasu kosztowało ich zorganizowanie pomieszczeń na tyle, aby mogli wygodnie i spokojnie mieszkać. I rzeczywiście jest to nie lada przedsięwzięcie. Musimy zdecydować o każdym szczególe, w dodatku mieszcząc się w założonych ramach finansowych. Obecny wybór na rynku tylko utrudnia nam sprawę. Często zastanawiamy się tygodniami nad lampą czy stolikiem nocny, nie będąc pewnym, który podoba nam się bardziej.

Dlaczego warto kupować u producenta mebli?

producent mebliNajwięcej „pracy” jest przy wyborze mebli. Powinny pasować do wnętrza i jednocześnie spełniać nasze oczekiwania funkcjonalne i estetyczne. Mamy wybór w rodzajach drewna, kolorystyce, ale możemy też zdecydować się na meble z tworzywa sztucznego. Ostatnio bardzo modne stały się metalowe regały czy półki. Istotny jest producent mebli. Zawsze wybierajmy sprawdzoną firmę z doświadczeniem, o której pozytywne opinie usłyszeliśmy czy przeczytaliśmy w Internecie. Zamawianie mebli bezpośrednio od producenta gwarantuje nam możliwie niską cenę bez dodatkowych narzutów. Poza tym mniejsze jest zagrożenie uszkodzeniem podczas transportu, ponieważ meble jadą do nas bezpośrednio z produkcji. Najważniejszą jednak zaletą zakupu bezpośrednio od producenta jest dopasowanie oferty. Meble zwykle robione są na wymiar i pod specjalne życzenia klienta. Możemy otrzymać dodatkową półkę czy szuflady o niestandardowym wymiarze. Meble będą też skrojone idealnie pod wymiary naszego pomieszczenia. Nie będzie potrzeby maskowania niewygodnych luk między szafami a ścianą. Katalogi producentów mebli pękają w szwach od ilości wzorów, rodzajów używanych materiałów i kolorystyki. Mamy do wyboru lite drewno, płyty wiórowe z różnego rodzaju pokryciem, ale też materiały z tworzyw sztucznych. Możemy też dowolnie skomponować kolorystykę i nie zamykać się w jednym odcieniu na całości mebli. Producenci często specjalizują się w produkcji nie tylko jednego rodzaju mebli. Czyli na przykład urządzając całe mieszkanie, możemy zakupić w jednym miejscu zarówno meble do salonu, jak i do kuchni.

Meble kupowane bezpośrednio od producenta są zwykle dobrą inwestycją. Mamy pewność, że nie przepłacamy za nie, mamy spory wybór wzorów i kolorów, a także kontakt u źródła, co pozwala na wprowadzanie zmian często nawet już w fazie produkcji. Producenci wychodzą klientom naprzeciw, często oferując darmowy dowóz i montaż. Urządzając wnętrze warto więc zaznajomić się z ofertami nie tylko sklepów, ale też producentów, którzy te meble do sklepów sprowadzają.