Polski rynek budownictwa drogowego i mieszkaniowego ciągle się rozwija. A co za tym idzie rozwija się również rynek ciężkiego sprzętu budowlanego. Teraz trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę bez wykorzystania takiego sprzętu. Jednak takie maszyny są bardzo drogie. Przedsiębiorcy ciężko jest się zdecydować na kupno nowej koparki lub ładowarki. Ale rynek nie znosi pustki, naprzeciw takiej potrzebie wychodzą wypożyczalnie sprzętu budowlanego lub firmy świadczące usługi takim sprzętem.

Koparko ładowarka – po pierwsze uniwersalność

usługi koparko ładowarką kujawsko pomorskieZdecydowanie najlepszym wyborem jeśli chodzi o wybór konkretnego typu sprzętu jest koparko-ładowarka. Jest to obecnie jedna z najbardziej uniwersalnych ciężkich maszyn remontowo-budowlanych, można powiedzieć, że jest to połączenie dwóch maszyn w jedną, koparki i ładowarki, dlatego nie brakuje firm świadczących usługi takimi maszynami. Jeśli chodzi o usługi koparko ładowarką kujawsko pomorskie daje nam dosyć duże możliwości wyboru. Mamy wybór zarówno jeśli chodzi o wielkość maszyny, jak również i o konkretną markę. Popularność koparko-ładowarki zdobyły głównie przez swoją uniwersalność, dzięki temu ich wykorzystanie jest dużo bardziej opłacalne. Budowa tej maszyny oparta jest zazwyczaj na konstrukcji traktora  o napędzie kołowym (rzadziej gąsienicowym), standardowo wyposażona jest w dwa układy robocze: przedni – ładowarkowy, oraz tylny – koparkowy. Wobec tego podstawowymi funkcjami takiej maszyny są załadunek i rozładunek oraz przewóz ładunków na niewielkie odległości, a także wykopy. Ale to nie wszystko, tutaj właśnie wchodzi do gry dodatkowy osprzęt, który nam daje mnóstwo innych możliwości wykorzystania takiej maszyny. Koparko-ładowarkę możemy doposażyć w: łyżki (np. skarpowe lub do mieszania betonu); widły transportowe do palet; młoty wyburzeniowe; wiertnice; szczęki kruszące lub tnące; pługi; zagęszczarki do gruntu; myjki hydrauliczne ( np. do mycia elewacji budynków); zamiatarki drogowe; a także kosiarki do trawy. Jak widać wykorzystanie takiej maszyny jest bardzo szerokie a wymieniłem tylko ten najbardziej popularny dodatkowy osprzęt.

Każdy przedsiębiorca planując inwestycję chciałby mieć pewność, że inwestycja się zwróci. Takiej gwarancji raczej nikt nam nie da, ale dokonując wyboru możemy postawić na maszynę bardzo uniwersalną. Taką właśnie jest koparko-ładowarka. Różnorodność osprzętu sprawia, że maszyny mogą być wykorzystywane praktycznie przez cały rok. Przy pomocy koparko-ładowarek wykonywane są różnego rodzaju wykopy pod fundamenty budynków, pod ogrodzenia, pod instalacje ( elektryczne, gazowe, sanitarne), a w  okresie zimowym np. do odśnieżania dróg, przejazdów, placów parkingowych, przewozu dużych ilości śniegu, mogą też pełnić rolę posypywarek.