Dzieci trzeba wszystkiego nauczyć. Im wcześniej taką naukę zaczniemy tym szybciej przyniesie ona upragniony rezultat. Jestem taką troszkę postępową mamą i staram się wdrażać w życie wiedze pedagogiczną. Chciałabym, żeby moje dzieci miały najlepszy dla nich możliwy start w przyszłość. W dzisiejszych czasach trzeba być zaradny i pracowitym, inaczej szanse na osiągnięcie czegokolwiek są niewielkie. Marzę, że któregoś dnia, gdy moje dzieci dorosną powiedzą mi, że są wdzięczne za sposób w jaki je wychowałam. Jak każda matka chce dla nich najlepiej.

Nauka sprzątania przy pomocy kosza na śmieci

Kosze na śmieci dla dzieciUczę moje dzieci odpowiedzialności. Uważam, że to ważne aby pomimo tego, ze są jeszcze małe zdawały sobie sprawę, że to co robią ma konsekwencje i  trzeba je ponosić. Brzmi to dość złowrogo, ale zaraz wam wyjaśnię jak to u nas funkcjonuje. Otóż najlepszym przykładem jest nauka sprzątania. Dzieci doskonale wiedzą, że po skończonej zabawie muszę ogarnąć bałagan w pokoju i zabawki muszą wrócić na swoje miejsce.  Wszystkie papierki po słodyczach, podarte kartki czy inne śmieci mają swoje miejsce w koszu. To nie było łatwe do osiągnięcia, ale okazuje się, że możliwe. Moje koleżanki często pytaj jak to możliwe. Ich dzieci zostawiają papierki gdzie popadnie, a ja wtedy pokazuje im prosty sposób na zabawę, która nauczy je porządku. Wystarczy kupić jedną rzecz i na zawsze odmienić sposób myślenia naszych pociech na temat sprzątania po sobie . Kolorowe kosze na śmieci dla dzieci, bo o nich mówimy znajdziemy w większości sklepów i stron internetowych. Najlepsze do tego będą takie z motywem zwierzątka czy robota. Nasze mają taki otwór od góry wyglądający trochę jak buzia. Wykorzystałam ten fakt i wytłumaczyłam moim łobuziakom, ze kosz na śmieci bardzo lubi jedzonko, a żywi się właśnie odpadami. Pokazywałam im, że śmietnikowe zwierzątko zjada papierki i udawałam przy tym odgłosy jedzenia, czy cmokania z zadowolenia. Moje pociechy bardzo szybko podłapały ten sposób i zaczęły robić to samo. Dodatkowo nauczyłam dzieci, ze kosz na śmieci, gdy jest pełny czuje się przejedzony i należy mu pomóc opróżniając go. Teraz moje maluchy chętnie wyrzucają śmieci do kosza i jeszcze życzą mu smacznego. Są z siebie dumne, bo same potrafią nakarmić śmietnikowe zwierzątko.

Taka prosta zabawa oszczędza mi wielu godzin poszukiwania zaginionych śmieci na terenie mieszkania. Maluchy czerpią z tego zabawę i przy okazji uczą się zachowania porządku.  Nawet takie kosze na śmieci dla dzieci mogą być pomocne w edukacji naszych pociech. Zachęcam wszystkich do wykorzystywania codziennych pracy jako forma zabawy. To najlepszy sposób na przyjazną dzieciom edukacje.