Klocki są doskonałym prezentem dla dzieci w każdym wieku. Na pewno sprawią frajdę każdemu małemu konstruktorowi, który będzie mógł ćwiczyć koordynację ruchową oraz stworzyć okazję do nauki kształtów i kolorów. Natomiast starsze dzieci dzięki edukacyjnym klockom konstrukcyjnym mogą rozwijać wyobraźnię i realizować swoje pomysły na budowle niezbędne w zabawie. Poznaj najpopularniejsze rodzaje klocków dla dzieci w wieku kilkunastu miesięcy oraz kilku lat, bo przecież to najlepsza zabawka niezależnie od wieku.

Pudełko klocków konstrukcyjnych

edukacyjne klocki konstrukcyjnePod tajemniczym pojęciem „klocki konstrukcyjne” kryją się pudełka dobrze nam znanych i lubianych przez dzieci klocków znanych producentów. Już kilkunasto miesięczne dzieci mogą ćwiczyć motorykę małą budując nieskomplikowane budowle z klocków edukacyjnych. Najlepszym wyborem dla takich maluszków są kolorowe, plastikowa zaciskane ze sobą prostopadłościany. Dzięki prostocie tej zabawki początkowo rodzic będzie mógł budować z maluchem wieże i proste domki, a po kilku zabawach dziecko samodzielnie zbuduje własną konstrukcję. Na pewno będą one towarzyszyły zabawom przez kilka lat, dopóki dziecko nie zamarzy o mniejszych elementach lansowanych przez duńskiego potentata. Natomiast dwulatkowi do gustu przypadną edukacyjne klocki konstrukcyjne typu wafle. Prostota łączenia miękkich plastikowych bądź piankowych sprawi, że dziecko chętnie będzie budować dywany i proste formy jak kostki. Po kilku miesiącach zabawy najprostszym zestawem wafli można dokupić tematyczne opakowania z instrukcją budowania pojazdów czy maszyn z ruchomymi elementami. Tak więc sukcesywnie rozbudowywany zestaw klocków wafli może zostać z wami nawet do czasów szkolnych. Dla przedszkolaków natomiast najciekawszym wyborem będą klocki magnetyczne. Możliwości konstrukcyjne jakie daje taki zestaw zazwyczaj są określone przez instrukcję załączoną do każdego opakowania i konieczna jest umiejętność odwzorowywania. Wymagają też precyzji manualnej, którą sześciolatek ma już wypracowaną.

Wybierając zestaw edukacyjnych klocków konstrukcyjnych warto kierować się uzyskanymi przez producenta certyfikatami dopuszczającymi do użytku. Ważne aby plastik z którego są wykonane zabawki, które dzieci biorą do rąk i buzi był dla nich bezpieczny. Podobnie sprawa ma się z farbami i barwnikami w przypadku klocków drewnianych. Zazwyczaj rodzice zamieszczają w sieci swoje opinie o klockach wiodących producentów. Warto więc przeczytać taką recenzję, by wiedzieć czy prezent będzie trafiony również w naszym przypadku.