Gdy jesteśmy opiekunami psa, powinniśmy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia oraz okazać mu sporo zainteresowania, którego naprawdę potrzebuje. Wielu z nas podróżuje z pupilami, dlatego ważne, aby w odpowiedni i bezpieczny sposób zadbać o transport psa w miejsce docelowe. Co okaże się najbardziej pomocne?

Jaką klatkę dla psa wybrać?

małe klatki na zamówienieW ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się klatki dla psów, pomimo iż pierwsza myśl nie kojarzy się zbyt dobrze. Klatka absolutnie nie ma służyć do zamykania w niej psa na siłę oraz na długi czas. Przede wszystkim jej funkcją jest transport pieska w samochodzie, na przykład podczas wyjazdu na wakacje lub do rodziny. A także klatki są świetnym miejscem wypoczynku, gdy pies żyje z nami w mieszkaniu lub domu. Klatka jest zazwyczaj otwarta, by pies mógł swobodnie do niej wchodzić lub z niej wychodzić. A zamykana tylko w przypadku niespodziewanych gości, by uniknąć nieprzewidzianych sytuacji. Ważne, by już od samego początku oswajać pieska z klatką, by czuł się w niej bezpiecznie i traktował ją jak przytulny własny kąt. Ważne, by pamiętać o odpowiednim dopasowaniu rozmiarów klatki do wielkości naszego pupila. Na rynku znajdziemy solidne klatki metalowe, które świetnie sprawdzą się dla dużych psów, materiałowe, bardzo łatwe i lekkie podczas przenoszenia lub estetyczne drewniane klatki. Jednak niezależnie od wyboru, każda klatka powinna być wystarczająco duża, by pies mógł się w niej swobodnie położyć, usiąść lub obrócić. W sytuacji, gdy mamy pieska o miniaturowych rozmiarach, warto zdecydować się na małe klatki na zamówienie, które zostaną wykonane na indywidualne życzenie, poprzez podanie niezbędnych wymiarów. Ceny klatek na rynku będą zależne głównie od ich wielkości oraz wybranego rodzaju materiału. Jednak w tak szerokiej ofercie producentów, z pewnością każdy z nas wybierze odpowiedni i ciekawy model dla swojego pupila. Pamiętajmy, by podczas wyboru zwrócić uwagę na to, czy klatka posiada rączkę do przenoszenia oraz, czy łatwo się ją składa. Każde zwierze powinno mieć własne miejsce, w którym śpi, odpoczywa i relaksuje się, dlatego obowiązkiem każdego właściciela jest zadbanie o podstawowe potrzeby czworonoga, który szybko odwdzięczy się nam radością i aktywną zabawą.

Ważne, aby nie zamykać psa w klatce na siłę, ponieważ w ten sposób wcale jej nie polubi i efekt może być odwrotny od zamierzonego. Należy na spokojnie i stopniowo przyzwyczajać psa do nowego miejsca, a z czasem zauważymy zadowalające nas postępy. Dzięki klatce zapewniamy psu bezpieczeństwo podczas podróży, a dzięki temu możemy spokojnie skupić się na prowadzeniu auta.