W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na kursy i stopnie naukowe z zakresu projektowania wnętrz. Projektowanie wnętrz to ostateczne źródło informacji dla projektantów wnętrz, architektów i innych profesjonalistów w dziedzinie projektowania, zawierające przełomowe projekty, innowacyjne nowe produkty, prawdziwy.

Jaki powinien być architekt wnętrz?

profesjonalni architekci wnętrz - ŁódźProjektanci wnętrz sprawiają, że przestrzenie wewnętrzne są funkcjonalne, bezpieczne i piękne, określając wymagania przestrzenne i wybierając podstawowe i dekoracyjne elementy, takie jak kolory, oświetlenie i materiały. Muszą być w stanie rysować, czytać i edytować plany. Muszą również znać przepisy budowlane, przepisy dotyczące kontroli i inne kwestie, takie jak normy dostępności. Projektanci wnętrz ściśle współpracują z architektami, inżynierami budowlanymi, inżynierami mechanikami oraz robotnikami budowlanymi i pomocnikami, aby określić, jak będą funkcjonować, wyglądać i umeblowane wnętrza. Ponadto profesjonalni architekci wnętrz – Łódź jest miastem, gdzie jest ich całkiem sporo – czytają plany i muszą znać przepisy budowlane i przepisy dotyczące kontroli. Chociaż niektóre szkice mogą być wykonane odręcznie, większość projektantów wnętrz korzysta z oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) w przypadku większości swoich rysunków. W całym procesie projektowania projektanci wnętrz często korzystają z oprogramowanie do modelowania informacji o budynku (BIM) do tworzenia trójwymiarowych wizualizacji zawierających elementy konstrukcyjne, takie jak ściany lub dachy. Wielu projektantów specjalizuje się w określonych typach budynków, takich jak domy, szpitale czy hotele; określone pomieszczenia, takie jak łazienki czy kuchnie; lub określony styl. Niektórzy projektanci pracują w sklepach z wyposażeniem domu, świadcząc usługi projektowe, aby pomóc klientom w wyborze materiałów i wyposażenia. Projektanci produkcji zajmują się głównie projektowaniem wnętrz dla tych, którzy kochają film, telewizję i teatr. Te rzeczy muszą ożywić film, program lub zabawę. Możesz być odpowiedzialny za całą fizyczną koncepcję spektaklu, od scenografii, przez miejsca, w których kręcisz, po ubrania, które noszą aktorzy. Jeśli jesteś liderem, oznacza to, że będziesz delegować te zadania różnym zespołom z działu graficznego, scenografii, projektantów kostiumów i wizażystów. Zapewnia to projekt i wizję przez cały czas trwania pokazu.

Osoby zajmujące się tego typu karierą w zakresie projektowania wnętrz to zazwyczaj freelancerzy, którzy pracują nad różnymi projektami na określony czas. W związku z tym będziesz potrzebować świetnej etyki pracy i motywacji do znalezienia pracy i zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom. Będziemy także potrzebować doskonałych umiejętności komunikacyjnych i przywódczych, aby właściwie przekazywać swoje pomysły i plany dużemu zespołowi.