Jak podają statystyki epidemiologiczne najwięcej groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych przenosi się za pośrednictwem dłoni. Najczęściej są to dłonie personelu medycznego, który w nieodpowiedni sposób dba o bezpieczeństwo swoje oraz pacjentów. Zachowanie zasad aseptyki i antyseptyki nie wystarcza, aby zapobiegać szerzeniu się bakterii. Niezwykle ważnym aspektem jest odpowiednia ochrona rąk, a mianowicie zastosowanie rękawic nitrylowych czarnych, które są jednokrotnego użytku.

Dlaczego akurat nitryl?

rękawice nitrylowe czarneMedyczne rękawice nitrylowe czarne są szczególnie polecane przez producentów, ponieważ nie powodują reakcji alergicznych. Nitryl jest niezwykle trwały, ale przede wszystkim nie podrażnia skóry. Zwykłe rękawice lateksowe często sprawiają, że skóra dłoni robi się nadmiernie sucha i z czasem zaczyna przypominać skorupę. W trosce o dobro osób pracujących w służbie zdrowia postanowiono wprowadzić do użytku jednorazowe rękawice nitrylowe. Są to świetne produkty, które pozwalają w znakomity sposób uchronić siebie oraz pacjentów przed groźnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Taka ochrona rąk pozwoli nam wyeliminować szerzenie się bakterii. Zapewni nam oraz pacjentom stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa. Mimo, że rękawice nitrylowe są nieco droższe od tych zwykłych lateksowych to zainwestowane pieniądze będą z pewnością gwarancją satysfakcji ich użytkowników. Należy edukować osoby odpowiedzialne za wyposażenie oddziałów szpitalnych oraz gabinetów medycznych na temat tego jak ważna jest należyta ochrona dłoni. Ponadto powinno się mówić o najlepszych produktach, które zapewniają nam optymalne bezpieczeństwo. Takimi produktami są właśnie rękawice wykonane z nitrylu. Coraz więcej gabinetów publicznych i prywatnych, a także szpitali decyduje się na zakup tych produktów. Wynika to z troski o dobro zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Jednorazowe rękawice wspaniale spełniają swoją rolę i zapewniają nam należytą ochronę podczas wykonywania procedur medycznych. Są bardzo trwałe i wygodne.

Jak wiadomo bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze i nie powinno się na nim oszczędzać. Profesjonalne podejście do pacjenta wymaga stosowania środków najwyższej jakości. Jednorazowe rękawice nitrylowe są wykonane z najwyższą starannością z materiału najlepszej jakości. Dzięki temu charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz nie powodują reakcji alergicznych skóry. Są doceniane nie tylko przez personel medyczny, ale również przez pacjentów. Stanowią gwarancję satysfakcji użytkowników.