Przedszkole ma na celu działalność rozwojową dzieci. W przedszkolu dzieci zapoznają się z głównymi procesami natury – zmianą pór roku i pory dnia. Dzieci same sadzą rośliny i uczą się, jak rosną. Pedagodzy pokazują dzieciom najciekawsze fragmenty życia zwierząt z filmów kanałów Animal Planet i Discovery. Są też zajęcia z psychologiem, które są szczególnie ważne w przedszkolach integracyjnych. W przedszkolu psycholog zadaje dzieciom zadania i prowadzi gry rozwijające myślenie i pamięć.

Co jeszcze oferuje niepubliczne przedszkole?

przedszkole niepubliczne Psycholog w pracy z przedszkolakami stale monitoruje stan i zachowanie dzieci w grupie, aby zapobiec rozwojowi lęków i fobii. W razie potrzeby psycholog prowadzi lekcje indywidualne z dziećmi. Na zajęciach sensorycznych dzieci uczą się i uczą za pomocą różnych technik zabawy, aby rozróżniać różne kształty, rozmiary, kolory i zapachy przedmiotów. Rozwija to uwagę, obserwację, zdolności motoryczne, wzbogaca słownictwo. Bardzo ważnym elementem edukacji przedszkolnej jest bajkowa terapia dla dzieci. To nowoczesne narzędzie szeroko wykorzystywane przez psychologów i pedagogów dziecięcych do rozwiązywania różnych problemów. Zajęcia prowadzi psycholog. Na zajęciach konstrukcyjnych dzieci modelują projekty różnych przedmiotów z różnych materiałów – kartonu, kamyków, drewna, stożków i innych improwizowanych materiałów. Takie zajęcia rozwijają myślenie przestrzenne, koordynację ruchową i gust artystyczny. Poprzez gry w warcaby i szachy dzieci uczą się cierpliwości, wytrwałości i wytrwałości w dążeniu do celu. Warcaby i szachy doskonale rozwijają logikę. W przyszłości matematyka i programowanie będą dla dzieci łatwiejsze. Najlepsze przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy oferuje zajęcia z logopedą. jest to ważne, ponieważ logopeda pomaga dzieciom nauczyć się wymawiać trudne dla nich dźwięki, mówić wyraźnie i kontrolować swój głos. Ponadto logopeda częściowo prowadzi zajęcia z rozwoju mowy.

W przedszkolach aktywnie są prowadzone zajęcia choreograficzne dla dzieci i jest to świetny sposób na rozwinięcie słuchu muzycznego, koordynacji i elastyczności ciała. Dziecko będzie w stanie ukształtować dobrą postawę, wyrobić poczucie rytmu, stać się bardziej pewnym siebie, pogodnym i otwartym. Prowadzone są też zajęcia z plastyki, modelowania, rzeźby. Pedagodzy organizują wystawy prac o różnej tematyce. Skłania to najmłodszych do rozwoju swoich umiejętności, zdrowej rywalizacji oraz do budowania poczucia swojej wartości. W przedszkolach oprócz powyższych odbywa się dużo więcej zajęć.

Dodaj komentarz