Obecnie mamy do wyboru naprawdę ogromną liczbę różnych kształtów i kolorów kostki brukowej. Klienci sami nie wiedzą, na co się zdecydować i często potrzebują porad doświadczonych fachowców w tym temacie. Najpopularniejszą kostką, którą wybierają klienci jest kostka betonowa. Jednak zawsze musimy dostosować kostkę do jej przeznaczenia i inną wybierzemy kiedy chcemy zrobić z niej podjazd, a inną kiedy mają powstać z niej tylko jedynie ścieżki. Musimy jednak pamiętać, że kiedy cytujemy się na ułożenie lekkiej kostki brukowej to nie mogą po niej jeździć żadne samochody, ponieważ wtedy dojdzie do uszkodzeń i drogich napraw.

Rodzaje kostki betonowej

kostka brukowa sprzedaż bydgoszczOprócz zwykłej kostki bruku betonowego mamy również do wyboru wiele niestandardowych kostek, które mają uszlachetnioną powierzchnię. Takie kostki doskonale imitują kamień oraz drewno i do ogrodów wyglądają najlepiej, bo masz idealnie wpasowują się w naturalny wygląd roślin. Kostka brukowa sprzedaż Bydgoszcz posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje kostek, a także dysponuje nowoczesnymi technologiami, dzięki którym możemy złożyć zamówienie na dowolne formaty Kostki w różnych kolorach i w różnych kształtach. Innymi powszechnymi kostkami są kostki takie jak: odbijana z rysami i różnymi otarciami, szczotkowana, która ma bardzo szorstką powierzchnię oraz płukana, która też ma szorstką powierzchnię, ale ma specjalną warstwę kruszywa na wierzchu dzięki czemu ułożona w niej nawierzchnia przypomina kamienną. Wiele osób także zastanawia się co będzie lepsze klinkier czy kamień? Jednak ciężko jest określić co będzie lepsze, ponieważ obydwa materiały są bardzo wytrzymałe i mają trwały kolor. Kostkę klinkierową wytwarza się ze specjalnej gliny oraz piasku poprzez wypalanie w dużej temperaturze co sprawia, że materiał jest bardzo solidny. Odporny jest również na ścieranie oraz działanie substancji chemicznych. Nie odpryskuje również przy dużym użytkowaniu, a najlepsze jest to, że kostka po deszczu nie staje się śliska.

Kamienny Bruk natomiast zawsze wygląda szlachetnie. Ze względu na to, że jego kształt jest nieregularny to może być łamany na wielu różnych płaszczyznach ale także jego powierzchnia może być płaska i elegancko doszlifowana. Klienci najczęściej decydują się na odcienie szarości, zieleni i żółci, a także często wybierają czerwień oraz kolory ciemnoszare. Możemy wymienić jeszcze wiele innych rodzaje kostek, ale zawsze przy wyborze warto zdecydować się na wybór tej, którą podpowiada nam doświadczony pracownik firmy, gdyż to gwarantuje nam, iż kostka będzie służyć nam przez wiele lat.