Każdy człowiek lubi posiadać rzeczy, które w jakiś sposób są wyjątkowe. Najczęściej ta wyjątkowość polega na tym, że są rzadkością, ale o to w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwo. Dlatego sposobem na zaznaczenie, że dana rzecz jest przeznaczona tylko nam, jest grawerowanie, czyli wykonaniu zarysów liter, słów czy liczb. Na powierzchni grawerowanej, mogą oczywiście powstać również inne wzory. To całkowita dowolność, którą tworzy jubiler na życzenie klienta.

Ile kosztuje usługa grawerowania w Warszawie

grawerowanie biżuterii - warszawaGrawerowanie może być ręczne, maszynowe, chemiczne i komputerowe. Grawerować można na każdym rodzaju biżuterii, ale oczywiste jest, że im większa powierzchnia, tym łatwiej jest wykonać napis. W Warszawie jest bogaty wachlarz miejsc, gdzie możemy wykonać usługę grawerowania. Ceny tej usługi są różne i zależą od rzeczy, na której grawer ma być wykonany i od ilości znaków, które mają zostać zarysowane w metalu. Gdy wpiszemy w wyszukiwarce frazę grawerowanie biżuterii – warszawa poznamy orientacyjne ceny grawera na łyżeczkach, medalikach, zegarkach czy obrączkach. Trzeba pamiętać, że są to ceny orientacyjne, a biżuteria jest różna. Najpopularniejsze oczywiście są obrączki, na których najczęściej graweruje się daty ślubu. Dziś grawerowanie jest bardzo popularne i cena tej usługi jest zdecydowanie niższa niż kiedyś. Często widuje się wszelkiego rodzaju biżuterię z wyrytymi imionami – najczęściej zakochanych osób. Często zdarza się tak, że złotnik graweruje napisy na zakupionej u niego biżuterii bez dodatkowej opłaty. Warto pamiętać, że grawerowanie daje szerokie pole do popisu. Nie musimy wcale prosić o napis w formie takiej, którą chce każdy. Możemy na naszej biżuterii umieść napis lub liczby, które są znane tylko nam, jako symbol, pamiątka, coś bardzo osobistego. Im mniejszy przedmiot, tym mniejszy grawer, ale niekoniecznie niższa cena usługi. Dlatego zanim podejmiemy decyzję do którego złotnika się udamy, sprawdźmy o nim opinie i informacje, czy ceny, które poznaliśmy są ostateczne.

Czy cena około pięćdziesięciu złotych za wygrawerowanie obrączek obejmuje jedno imię, dwa imiona czy jest w tym data. Czasem można przyjąć jako oczywiste założenie, że podana kwota obejmuje pełny zapis, a nie tylko jakiś jego człon. Jednak zawsze warto skorzystać jest z tej usługi, ponieważ zapewnia ona, że nasza biżuteria jest jedyna i niepowtarzalna. Nacechowana emocjonalnie i dodatkowo zabezpieczona. Nasze dane na biżuterii skutecznie utrudnią jej kradzież, co daje nam dodatkowo pewne poczucie bezpieczeństwa.