Z roku na rok na drogach przybywa pojazdów. Jest to wynikiem polepszania się sytuacji gospodarczej kraju oraz społeczeństwa. Coraz większą liczbę osób stać bowiem na zakup auta, które pozwala im być niezależnymi oraz poruszać się w komfortowych warunkach. Niemniej jednak w związku z tym zachodzi konieczność odpowiedniej organizacji ruchu oraz nieustannej rozbudowy infrastruktury drogowej. Jest to dosyć poważne wyzwanie. Podczas wykonywania niektórych czynności związanych z remontami czy właśnie z budową nowych odcinków dróg konieczne jest bowiem czasowe wyłączenie jednego z pasów ruchu w celu przeprowadzenia prac.

Montaż słupków elastycznych

słupki elastyczneSytuacja taka może stanowić utrudnienie dla kierowców. W celu odpowiedniego oznakowania wszystkich prac konieczne jest stosowanie osprzętu pozwalającego chronić zarówno miejsce pracy drogowców jak i również przekazać informację kierowcą o utrudnieniach w ruchu. Stosowane jest zarówno oznakowanie poziome jak i również pionowe. W niektórych sytuacjach wykorzystywane są dodatkowo słupki elastyczne stanowiące element infrastruktury. Słupek taki jest odporny na najechanie oraz uderzenie. Po wgnieceniu wraca on do pierwotnej postaci. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwy montaż, który obejmuje kołki rozporowe. Słupki te malowane są przeważnie na kolor pomarańczowy a na ich powierzchnie nanoszone są pasy z folii odblaskowej. Elementy te służą do rozdzielania pasów ruchu, odgradzania ciągów pieszych i jezdnych, oznaczania na parkingach i podjazdach. Są one również niezastąpione na parkingach podziemnych, gdzie dostępna jest ograniczona ilość miejsca na manewrowanie pojazdem. Dodatkowo słupki elastyczne są również stosowane na parkingach dla pojazdów ciężarowych. Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów takich jak: biały, czarny czy żółty. Jak widać w niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie dedykowanych rozwiązań, które pozwalają w końcowym rozrachunku zaoszczędzić środki.

Jest to istotne z punktu widzenia ekonomicznego. Dzięki swojej konstrukcji słupki elastyczne są bowiem odporne na wszelkiego rodzaju wgniecenia. Jest to ważne wszędzie tam, gdzie zachodzi duże ryzyko związane chociażby z parkowaniem pojazdu. Elementy te można bez problemu kupić czy zamówić za pośrednictwem sklepów internetowych. W przypadku zainteresowania większą ilością warto skontaktować się bezpośrednio z producentem. Istnieje bowiem szansa, że możliwym do wynegocjowania będzie atrakcyjny rabat, który sprawi że cena jednostkowa za sztukę będzie niższa niż ta oferowana przez sprzedających za pośrednictwem stron czy sklepów internetowych.