Najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym, jakiemu poddawane są paznokcie jest manicure hybrydowy. Manicure hybrydowy związany jest przede wszystkim z użyciem specjalistycznej lampy UV/LED, dzięki której lakier hybrydowy jest umacniany. To niewątpliwie cieszący się od wielu lat niezwykłą popularnością trend. 

Lakiery hybrydowe – czy tylko one są potrzebne? 

lakiery semilac - hurtownia kosmetycznaPrzede wszystkim warto zaznaczyć to, że wykorzystanie specjalnych lakierów, które później utwardza się pod lampą UV/LED, wiąże się z tym, że po takim zabiegu manicure nie trzeba zachować dużej ostrożności jak w przypadku użycia zwykłych lakierów, bo w czasie czynności takich jak np. schowanie telefonu do kieszeni spodni zwykły lakier mógłby zostać w jakiś sposób uszkodzony i później nie prezentować się zbyt schludnie. Przede wszystkim taki manicure poleca się kobietom, które nie mają czasu na codzienną pielęgnację paznokci, a więc przede wszystkim jest dobrą opcją dla kobiet zapracowanych lub zajmujących się domem. Kwestią sporną jest cena lakieru hybrydowego, bo są one zacznie droższe od tych zwykłych, jednakże dzięki ich właściwościom mogą dłużej utrzymać się na paznokciach, zachowując przy tym swój piękny kolor. Jest wiele marek oferujących odpowiednie do manicure’u hybrydowego lakiery, a wśród nich można znaleźć lakiery semilac – hurtownia kosmetyczna oferuje wiele opcji kolorystycznych, co bywa naprawdę ważne dla klientów. Do manicure’u hybrydowego nie będzie potrzebny jednak tylko i wyłącznie lakier do paznokci, bo jest to o wiele bardziej złożony proces. Najpierw na paznokcie musi zostać położona baza hybrydowa, która musi zostać utwardzona pod lampą. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ to od niej zależy tak właściwie, jak dobrze lakier hybrydowy będzie się trzymać. Po bazie następuje lakier hybrydowy – wiąże się on przede wszystkim z wybranym kolorem, a na tym etapie można również pokusić się o zdobienia np. wykorzystać przy paznokciach kryształki lub naklejki. Całość powinna zostać pomalowana topem hybrydowym, który ma za zadanie utrwalić cały efekt. Należy pamiętać, że przy wykonywania takiego manicure’u każdą z warstw należy naświetlić w lampie UV/LED. Jest to niezbędne do tego, żeby uzyskać pożądany i zadowalający efekt. 

Manicure hybrydowy jest już tak popularny, że obserwuje się go u wielu kobiet i to niezależnie od wieku. Dopasowanie odpowiedniego koloru czy kształtu paznokci pod wymagania klientek nie jest również czymś, co mogłoby sprawić trudność profesjonalnemu studiu manicure, jednakże coraz częściej kobiety decydują się robić manicure w domowym zaciszu.