Jeśli ma się dom z ogrodem to można w nim naprawdę miło spędzać wolny czas. Wystarczy ładnie ogród urządzić oraz zadbać o miejsce, w którym będzie można usiąść nawet w deszczowe dni. Do tego świetnie nada się altanka, którą można zrobić sobie samodzielnie. Trzeba mieć do tego minimalne pojęcie o stolarce, ale naprawdę nie potrzebna jest aż nadto fachowa wiedza. Do zrobienia altanki trzeba się odpowiednio przygotować. Znaleźć w internecie jakiś projekt, albo samemu sobie taką altanę zaprojektować.

Drewnianą altanę zrobisz w dwa tygodnie

drewniana altanka ogrodowaNa początku trzeba mieć pomysł i projekt. Trzeba go znaleźć w sieci w ogólnodostępnych portalach dla majsterkowiczów. Można też samemu spróbować zaprojektować taką altanę. Nie jest to proste, ale jeśli ma się odpowiednio dużo wyobraźni, to można się z tym uporać w jeden wieczór. Kolejnym krokiem będą zakupy. Potrzebne będzie dużo drewna, które oczywiście trzeba dobrać pod kątem swojego projektu. Każda drewniana altanka ogrodowa musi mieć też podłogę, którą robi się najczęściej z kostki brukowej. Jeśli chodzi o zadaszenie to tutaj można wybierać pośród wielu różnych materiałów na pokrycie dachu. W takich altanach dach można pokryć strzechą, co nada altanie wyjątkowego uroku. Jeśli chodzi o montowanie wszystkich elementów w jedną całość to niezbędne będą odpowiednie śruby. No i tutaj przyda się trochę wiedzy technicznej. Jeśli się jej nie ma to znowu możemy odesłać do ogólnodostępnych poradników dla domowych majsterkowiczów. Zrobienie altanki z drewna nie powinno zająć dłużej niż dwa tygodnie. Zakładając, że będziemy się tym zajmować tylko popołudniami. Samodzielne zrobienie altany może być całkiem fajnym doświadczeniem. Na pewno wymaga pracy, ale przede wszystkim konkretnego planu. Kiedy już zrobimy taką altankę to będziemy mogli być z siebie dumni, ale największą nagrodą będzie czas, jaki się będzie w niej spędzać. Można sobie do tego postawić dużego grilla, żeby nie trzeba było daleko do niego chodzić. Im bardziej praktyczne rozwiązania w ogrodzie tym lepszy w nim odpoczynek po ciężkim dniu.

Na większości przydomowych posesji możemy zobaczyć drewniane altanki, w którym można biesiadować lub po prostu spędzić miło czas. Większość z tych altan została zamówiona u producenta, ale część na pewno została wykonana samodzielnie przez właścicieli posesji. Każdy może sobie sam stworzyć własną altanę ogrodową. Wystarczy jedynie znaleźć jakiś gotowy projekt a potem krok po kroku wszystko zbudować. Niezbędne do tego będzie drzewo oraz wolny czas na takie majsterkowanie.