• Post author:
  • Post category:Usługi

Dziś każdego roku organizuje się sporo imprez masowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, udział w nich bierze ogrom ludzi. Jest to zatem spora odpowiedzialność, która spoczywa na organizatorach. Zazwyczaj uczestnicy tego typu imprez są na dość mocno ograniczonym terenie, mają dostęp do alkoholu, są także w różnym wieku. Podczas spotkań może zatem dochodzić do budzących niepokój sytuacji. Jak poradzić sobie z nimi i jak zareagować na nie wszystkie w odpowiednim momencie? Oczywiście nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe do wykonania.

Mobilny monitoring – czy się sprawdza?

Mobilny monitoring imprez masowychPodstawą takich imprez jest zatrudnienie odpowiedniej ilości ochroniarzy. To właśnie oni rozstawieni w różnych miejscach, mają czuwać nad spokojem wśród uczestników. Powinni oni szybko reagować na wszelkie sprzeczki, bójki czy też sytuacje, gdy ktoś może wymaga udzielenia pomocy medycznej. W Polsce obowiązuje przepis mówiący o zgłaszaniu imprez masowych. Dzięki temu na miejscu pojawiaj się Policja i także ona zapewnia należytą ochronę ze swojej strony. Na takich imprezach powinny pojawić się także karetki. Wymagana jest jedna lecz pozostaje ona w pełni kontaktu z innymi dlatego gdy jest potrzebna większa miara pomocy, służby od razu są o wszystkim informowane. Obecnie oferowany jest przez wiele firm ochroniarskich także mobilny monitoring imprez masowych. Co to dokładnie jest? To nic innego jak samochód, który posiada zamocowane na dachu kamery, umieszczone na podporze. Taki monitoring pozwala na objeżdżanie imprezy ze wszystkich stron i kontrolowanie, co się na niej dzieje. Oczywiście ochroniarze nie zawsze są w stanie dostrzec wszystko na czas. Niekiedy mogą oni nie mieć możliwość zobaczenia, co dzieje się w samym środku tłumu. Tam gdzie dużo ludzi, tam też łatwo wywołać popłoch. Prowadzi on niestety do tego, że ludzie zachowują się irracjonalnie. Wiążą się z tym ogromne tragedie, niektóre mające nawet skalę światową. Dlatego istotne jest monitorowanie imprezy z każdej strony. Jej uczestnicy są oczywiście zazwyczaj osobami pełnoletnimi. Do tragedii może jednak przyczynić się czasem jedna drobnostka. Dlatego nie można pozostawiać takiego tłumu bez odpowiedniej kontroli.

Imprezy masowe mogą zrzeszać nawet kilka tysięcy osób. Nie jest to zdecydowanie mała liczba i nie jest też łatwo nad wszystkim zapanować. Każdy ochroniarz ma dość ograniczone pole widzenia. Warto zatem korzystać również z mobilnego monitoringu. Jest on w stanie pomóc nam uporać się z wszelkimi niedociągnięciami w kwestii bezpieczeństwa.