• Post author:
  • Post category:Medycyna

Nie każdy z nas wygląda i czuje się dobrze w okularach korekcyjnych. Mimo szerokiego wyboru oprawek, czasami ciężko jest dobrać odpowiedni model, który nas upiększy, a nie oszpeci. Salony optyczne oczywiście proponują nam dobór oprawek, jednak czasami mimo to czujemy, że nie jest to odpowiedni model. W takim wypadku nie należy rezygnować z korekcji wzroku!

Soczewki kontaktowe – tak, czy nie?

sprawdzone soczewki kontaktoweDla osób, które nie widzą się w okularach, jednak ich wzrok wymaga korekcji, dobrą alternatywą mogą okazać się soczewki kontaktowe. Niestety należy zaznaczyć, że nie wystarczy po prostu kupić model o odpowiedniej mocy. Zanim to zrobimy musimy udać się na specjalne badanie pod kątem soczewek. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że soczewka została dobrana w odpowiedni sposób, a nasz wzrok na tym zyska, a nie ucierpi. Takie badanie trwa około pół godziny i jest zupełnie bezbolesne, a więc nie musimy się go bać. Osobą, dobierającą soczewki kontaktowe jest optometrysta i to on zadba o to, aby nasze soczewki miały odpowiednią krzywiznę, dzięki czemu będą doskonale trzymały się na naszej gałce ocznej. Badanie pod kątem soczewek możemy przeprowadzić praktycznie w każdym salonie optycznym. Zazwyczaj w cenie badania mamy także soczewki na jeden miesiąc. Koszt badania jest zależny od miasta, w którym zamierzamy je wykonać. Zazwyczaj kosztuje niewiele ponad 100 złotych. Jeśli już wiemy, jakie parametry powinny mieć nasze soczewki kontaktowe, możemy śmiało zamawiać je za pośrednictwem stron internetowych. Istnieje kilka stron, na których możemy zamówić sprawdzone soczewki kontaktowe. Zazwyczaj ich cena jest dużo niższa niż w salonie optycznym. Poza tym soczewki te możemy zamawiać na sztuki. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania produktów konkretnych firm, zanim zdecydujemy się na odpowiedni model. Na tych stronach mamy także możliwość zakupu specjalnych płynów dezynfekujących i czyszczących, a także pojemników do przechowywania soczewek. Pamiętajmy o tym, że pojemnik taki najlepiej jest wymieniać przynajmniej raz na dwa miesiące. Jeśli mamy możliwość robić to częściej, to skorzystajmy z niej. W pojemniku takim mogą gromadzić się niebezpieczne dla naszego wzroku bakterie.

Soczewki kontaktowe to naprawdę świetna opcja. Jednak zanim zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy pójść na specjalne badanie do optometrysty. Tylko specjalista jest w stanie dobrać odpowiedni rodzaj i moc soczewek. Nie starajmy się kupować ich samodzielnie, ponieważ możemy sobie tym mocno zaszkodzić. Jeśli wybieramy optometrystę, najlepiej postawmy na takiego z polecenia.