Kiedy myślimy o siłowni to mamy przed oczami sztangi, ławeczki, ciężary i słyszymy dźwięk i trzask uderzeń metal w metal.Jednak musimy pamiętać o tym, że nie dla wszystkich siłownia równa się ciężary, sztangi i ławeczki. Dla wielu jej użytkowników jej korzystanie ogranicza się, na podstawie świadomego wyboru, do posługiwania się maszynami do cardio oraz strefy fitness i kompleksem przeznaczonym do treningu street workout. Zastanówmy się, co powinny zawierać te trzy strefy.

Profesjonalny sprzęt na pozostałe strefy siłowni

sprawdzony profesjonalny sprzęt na siłownieObszar, na którym przeprowadza się trening, którego zasadą jest podwyższenie naszego tętna do poziomu aerobowego zazwyczaj jest usiany różnego rodzaju maszynami, które imitują naszą aktywność pierwotnie kojarzoną z aktywnością wykonywaną na świeżym powietrzu. Spotkamy tutaj bieżnie elektryczne i bieżnie mechaniczne, stepery, orbitreki, rowery treningowe, a także wioślarze. Każdy z tych sprzętów doskonale kształtuje sylwetkę i przy odpowiednim użytkowaniu potrafi spalić konkretną ilość kalorii i tłuszczu. Uzupełnieniem do tej gamy produktów mogą być również skakanki oraz gumy oporowe. Strefa fitness powinna zawierać przede wszystkim gumy oporowe, maty, lekkie hantle oraz kettlebelle. Strefa street workout to z kolei strefa świczeń siłowych opartych na korzystaniu jedynie z masy własnego ciała. Powinniśmy mieć zapewniony przynajmniej jeden plac, na którym będą różne wysokości drążków, ale również specjalny drążek pionowy, na którym będzie można próbować zrobić ćwiczenie, takie jak human flag. Oprócz tego strefa street workout powinna być wyposażona w poręcze, na których będziemy mogli robić pompki szwedzkie, czyli tzw. dipy oraz pompki australijskie. Warto zadbać również o kółka gimnastyczne oraz materace. Sprawdzony profesjonalny sprzęt na siłownie to również różnej wysokości boxy do wskakiwania i kształtowania dynamiki ruchu oraz ćwiczeń mięśni uda – mięśni dwugłowych i czworogłowych uda. Strefa street workout to również miejsce, gdzie amatorzy ćwiczeń na podstawie masy własnego ciała z dodatkiem ciężaru będą mogli skorzystać z pasa do podciągania, do którego będą mogli przytroczyć odpowiedni ciężar.

Strefa street workout i fitness powinna mieć troszkę więcej miejsca. Po pierwsze, jest to miejsce, gdzie musimy mieć miejsce na rozłożenie maty do ćwiczeń, a po drugie street workout to również ćwiczenia, które wymagają trochę miejsca, gdzie np. zrobimy pompki, pompki na poręczach, albo chociażby przysiady. Strefa cardio, fitness i street workout to jedne z najważniejszych miejsc na siłowni, a dla niektórych najważniejsze.