• Post author:
  • Post category:Sprzęt

Kiedy potężne przepięcie lub piorun uderza w konkretny układ elektryczny, uszkadza cały system i wszelkie urządzenia elektryczne podłączone do systemu. Urządzenia elektryczne działają w określonym zakresie napięcia. Gdy te urządzenia otrzymają napięcie znacznie wyższe niż określone napięcie wystarczające do ich działania, wybuchają lub ulegają uszkodzeniu. Jednak układy elektryczne chronione ogranicznikiem przepięć nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ ogranicznik zapewnia, że ​​wysokie napięcie nie dostanie się do układu elektrycznego.

Niezawodne ograniczniki przepięcia b c na przekierowywanie oświetlenia

niezawodne ograniczniki przepięć b cOgranicznik przepięć nie pochłania całego wysokiego napięcia, które przez niego przechodzi. Po prostu kieruje go na ziemię lub zaciska, aby zminimalizować napięcie, które przez niego przechodzi. Sekretem skuteczności ogranicznika w odwracaniu wyładowań atmosferycznych lub wysokich przepięć elektrycznych jest MOV lub warystor tlenku metalu. Półprzewodnik, który jest bardzo wrażliwy na napięcie. Przy normalnym napięciu MOV działa jako izolator i nie przepuszcza prądu. Ale przy wysokich napięciach MOV działa jak przewodnik. Działa jako przełącznik, który jest otwarty, gdy występuje standardowe napięcie prądu przemiennego, i przełącznik, który jest zamknięty, gdy występuje wyładowanie atmosferyczne lub wysokie napięcie.Ogranicznik przepięć to urządzenie aktywowane napięciem, które chroni komputery i inny sprzęt elektroniczny przed przepięciami lub przejściowymi napięciami w kablach zasilających. Można również opracować niestandardowe rozwiązania dotyczące poziomów ochrony, możliwości energetycznych i różnych wymiarów.Profesjonalne i niezawodne ograniczniki przepięć b c  działają poprzez skierowanie dodatkowego napięcia do przewodu uziemiającego, zamiast przepływać przez urządzenia elektroniczne, jednocześnie pozwalając na kontynuację normalnego napięcia wzdłuż jego ścieżki. Jeśli potrzebujesz pomocy domowej i napraw. Ograniczniki przepięć są niezbędnym elementem zwiększającym niezawodność sieci elektroenergetycznej, ponieważ służą jako podstawowa ochrona przed napięciami atmosferycznymi i przełączającymi.

Ważne jest, aby dobrać ogranicznik przepięć w zależności od zastosowania i sprzętu, który ma być chroniony. Ograniczniki przepięć do sieci dystrybucyjnych Ograniczniki przepięć klasy rozdzielczejidealnie nadają się do niezawodnej ochrony transformatorów, wyłączników, rozdzielnic średniego napięcia i linii dystrybucyjnych. Ograniczniki przepięć średniego napięcia chronią generatory, silniki, piece łukowe, transformatory suche, systemy oświetlenia lotnisk, osłony kabli i przetwornice do napędów przed przepięciami.