• Post author:
  • Post category:Zabawki

Dzieciom potrzebny jest ruch. Idealnie jeśli mamy własne podwórko. Gorzej jeśli nie mamy takiej przestrzeni lub gdy pogoda krzyżuje nam plany wyjścia na zewnątrz. Deszcz, mróz, obowiązki domowe nie ułatwiają wyjścia na zewnątrz. Co zatem zrobić aby dzieci nie nudziły się w domu? Jak odciągnąć je od komputera, telewizora czy telefonu? I przede wszystkim żeby chociaż chwilę zajęły się sobą a nie wchodziły nam na głowę. Aby urozmaicić naszym milusińskim czas możemy sięgnąć po gry i zabawki zachęcające do aktywności fizycznej.

Organizacja gier i zabaw ruchowych w domu

gry i zabawki ruchowe dla dzieciKażde dziecko lubi kryjówki. Dlatego dobrym pomysłem może być rozłożenie w domu dziecięcego namiotu. Można wrzucić do niego kolorowe piłki, które zachęcą do zabawy. Do namiotu możemy dołączyć także specjalny tunel, przez który można się czołgać. Fajnym rozwiązaniem są także różnego rodzaju maty taneczne. Przy tej zabawie jest nie tylko dużo ruchu ale także i śmiechu. Taneczna gimnastyka, zoomba czy gra w wygibasy również sprawdzi się w deszczowe popołudnia. Możemy także wykorzystać duże dmuchane piłki do ćwiczeń i do wygłupów. Z nimi nie trzeba tworzyć scenariusza zabawy. Zabawa powstaje sama wraz z każdym kolejnym pomysłem. Do mich ulubionych akcesoriów należą duże plastikowe miski czy raczej skorupki. Te kreatywne zabawki ruchowe dają nieograniczone możliwości zabawy. O ile dorosły może zastanawiać się co z nimi zrobić dzieci bez problemu znajdują co chwila ich nowe zastosowanie. Można ćwiczyć na nich utrzymanie równowagi. Kręcić się, usiąść na nią a gdy już się wypogodzi zabrać ze sobą na dwór do przelewania wody i przesypywania piasku. Jest też nieoceniona w zabawach na śniegu. Bardzo prostym sposobem na zachęcenie dzieci w domu do ruchu jest zbudowanie im toru przeszkód. Możemy sami go przygotować z krzeseł, piłek i tego co mamy pod ręką. Jeśli dołączymy do tego stoper i zrobimy z pokonywania toru zabawę na czas dzieciaki naprawdę będą mogły się zmęczyć. Możemy oczywiście także kupić gotowe zestawy do toru przeszkód z belkami do utrzymania równowagi. Takie gry i zabawki ruchowe dla dzieci dobrze zorganizują im czas.

Jak wiadomo ruch to zdrowie i nie można z niego rezygnować nawet przez brzydką pogodę. Dzisiaj są tak olbrzymie możliwości, że właściwie każdą zabawę z podwórka można przenieść do mieszkania. Wybór akcesoriów do umilenia czasu naszym podopiecznym jest też ogromny. Mamy gotowe produkty i gotowe pomysły w zasięgu ręki. Wystarczy odrobina chęci i dzieciaki będą miały prawdziwą frajdę i ruch spędzając czas we własnym domu.