Uprawa roślin w domowych warunkach coraz częściej wykracza poza stawianie przysłowiowej paprotki na parapecie i podlewanie jej wodą raz lub dwa razy w tygodniu. Hodowcy coraz częściej sięgają po profesjonalne rozwiązania, które stosują w swoich domowych, amatorskich uprawach. Można się spotkać już z dedykowanymi sklepami internetowymi i stacjonarnymi, które nie tylko wyposażają hodowców w niezbędny im sprzęt ale też służą dobrą radą i w pełni profesjonalną pomocą w przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów.

Zestawy filtrów węglowych do growboxa

filtr węglowy do growboxa zestawNa początku swojej hodowli, gdy już zdecydujemy się na to jaką rośliną chcemy się zajmować, musimy zdecydować o wyborze pojemnika. Można go wykonać samodzielnie, przekształcając w tym celu jakieś stare meble lub konstruując go od podstaw. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zakup wykonanego specjalnie w tym celu namiotu, który jest od razu przystosowany do montażu oświetlenia oraz filtrów. Montując oświetlenie oraz filtr węglowy do growboxa zestaw do uprawy powinien być kompletny. Zastosowanie filtru pomoże hodowcy utrzymać odpowiednią jakość powietrza oraz pozbyć się powstających przy uprawie nieprzyjemnych zapachów. Opcjonalnie, przy większym poziomie zaawansowania uprawy hodowca może pokusić się o dodanie do swojego growboxa zautomatyzowanych systemów nawadniających oraz nawożących glebę, żeby poprawić wzrost swoich roślin. Również systemy oświetlenia w growboxie stanowią szeroki temat. Zwykle stosowane są jedne z dwóch rozwiązań. Dla hodowcy, który chce ograniczyć początkowe wydatki na swoją uprawę najlepszym wyjściem będą sodowe lampy HPS. Ich niewielki koszt zemści się jednak w późniejszym etapie hodowli, gdyż ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wysokie, a niektóre rośliny podczas kwitnienia wymagają drugiego zestawu lamp o innej barwie.  Alternatywnym rozwiązaniem dla tych lamp jest zastosowanie diod LED. Koszt ich zakupu jest większy i początkowo należy przygotować się na większy wydatek, jednak  późniejszy pobór mocy jest zdecydowanie mniejszy, co rekompensuje początkowe wydatki.

Ponad to, każdy hodowca, który zdecyduje się na uprawę roślin indoor z wykorzystaniem growboxa powinien wyposażyć się w urządzenia do pomiaru temperatury w jego wnętrzu, wilgotności powietrza oraz sprawdzania PH gleby. Każda roślina cechuje się odmiennymi wymaganiami, jeśli chodzi o panujące wewnątrz growboxa warunki atmosferyczne ale dzięki dobrze wykonanej aparaturze i odpowiedniemu przygotowaniu, temu wyzwaniu może sprostać nawet amator domowych upraw.